Břeclav “B” senzačně obrala Kyjov o body

Dopolední program I.A třídy svedl k souboji domácí Kyjov, jenž hostil tápající Břeclav “B”. Domácí tým rozehrál utkání slibně, ale nezvládl závěr a nakonec bral jen bod.

I.A třída sk. B – 22. kolo

FC Kyjov – MSK Břeclav “B” 4:4 (3:1)
Branky: 12´+22´Dufek, 44´ (PK) + 69´Kuchař – 7´ + 67´ Ulehla, 84´ +87´ Pavlík Rozhodčí: Weiss Michal – Horváth Antonín, Jonáš Petr ŽK: Mlátilík (Břeclav) ČK: 44´ Tkadlec (Břeclav) Diváci: 50

Kyjov: Měchura (Gebhart) – Dulovecz T. (46´ Bochýnek), Bartoň Z., Kuchař, Vajdík, Klingel, Riedl, Dufek, Klimeš (70´ Macháček), Čada, Dulovecz M. (46´ Bartoň)

Břeclav: Turek – Hakala, Kurdík, Ulehla, Tkadlec, Mlátilík, Zonyga, Dřevěný, Konečný, Ianosteac, Pavlík

Kyjov byl mírně zaskočen ihned v úvodu, neboť do vedení šli zásluhou Roberta Ulehly po sedmi minutách hosté.

Dále už však hrál Kyjov. Běžela 12. minuta, když za domácí srovnal Martin Dufek. Tentýž hráč se podílel i na druhé brance svého týmu, opět jako zakončovatel překonal brankáře Turka a Kyjov vedl 2:1.

Zmar Břeclavi podtrhl před koncem prvního poločasu Dominik Kuchař, který proměnil pokutový kop po atypické situaci, kdy dle zápisu hlavní hlavního arbitra zahrál Tkadlec rukou na brankové čáře a zamezil tak jasnému skórování domácích.

T-shock

Domácím nevyšel tah na začátku druhé půle, kdy byla vystřídána hned trojice hráčů, včetně brankáře Měchury.

Hosté hrající v deseti se nehodlali smířit s nepříznivým vývojem a díky Ulehlově brance z 67. minuty snížili. Záhy (v 69. minutě) zaznamenal svoji druhou branku v utkání Kuchař a opět navýšil vedení Kyjova.

Domácí borci však nebudou v dobrém vzpomínat na poslední desetiminutovku. Sedmnáctiletý Pavlík dal nejprve naději Břeclavi kontaktní brankou v 84. minutě a zisk bodů z venkovního prostředí podtrhl mladík z Břeclavi tři minuty před koncem.

Břeclav tak v Kyjově vytěžila zřejmě maximum co mohla a získala cenný bod. Pro domácí je to citelná ztráta vyhraného utkání a hlavně dvou bodů.