Debakl Kozojídek na hřišti Mikulova

Duel předních týmů 1.B třídy nováček soutěže nezvládl. Kozojídky v Mikulově tahaly za kratší konec a výsledkem byl debakl 0:6. Po první porážce v sezóně se celek z Hodonínska propadl na třetí pozici.

1.B třída, sk. C – 4.kolo

Pálava Mikulov – SK Kozojídky 6:0 (3:0)
Branky: 17´+57´ Goiš, 11´+42´ Látal, 71´ Ferby, 77´ Mikulenka. Rozhodčí: Ondrouch – Jelínek, Barašová. ŽK: Rychtárik, Ferby, Žárský, Látal – Páleník, Bančák, Kurečka, Cileček. ČK: 24´ Kurečka (Kozojídky). Diváci: 59

Mikulov: Mimochodek – Rychtárik, Kolaja, Ferby, Žárský, Valenta (73´ Misař), Mikáč, Goiš (71´ Svoboda), Látal (67´ Mikulenka), Figel, Halčišák

Kozojídky: Grombíř – Janíček (46´ Hanzelka T.), Páleník, Vitek, Bíla, Nekarda, Bančák, Kurečka, Fury, Matuška, Cileček (58´ Macalík)

Do soboty Kozojídky vedly 1.B třídu s plným bodovým ziskem. Po ostudné porážce v Mikulově se propadly na třetí místo a jejich sobotní soupeř je na čele vystřídal.

Hosté začali špatně a už v jedenácté minutě inkasovali poprvé, skóre utkání otevřel Látal. O šest minut později už to bylo o dva góly, Grombíře překonal domácí Goiš.

Ve 24.minutě oslabil Kozojídky Kurečka, jenž dostal během pěti minut dvě žluté karty a musel předčasně do sprch.

Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 1.ŽK – 24.’ NCH – zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře kopnutím zezadu 2.ŽK/ČK – 29.’ NCH – bezohledné kopnutí soupeře v nepřerušené hře

Poločasový výsledek stanovil krátce před odchodem do kabin znovu Látal, který se trefil podruhé a zvýšil na 3:0.

Oslabení hosté už se na nic nezmohli a po přestávce ještě třikrát inkasovali. Čtvrtou trefu zařídil po necelé hodině hry Goiš.

V 71.minutě přidal pátý zářez Ferby, kterého za nedlouho napodobil Mikulenka. Mikulov, který loni bojoval o záchranu, se nyní vyhřívá na samém vrcholu tabulky.

Fotbalisté Pálavy zvítězili potřetí za sebou a postupně nabírají formu. Kozojídky po výborném vstupu do soutěže utrpěly první a dost těžkou porážku.

DALŠÍ SOBOTNÍ VÝSLEDEK

RAFK Rajhrad – Sokol Kněždub 3:1 (3:1)
Branky: 15´ Černý, 36´ Barcal, 44´ Nekvapil – 10´ Zelinka. Rozhodčí: Laštůvka – Vodák, Haminger. ŽK: Haňka, Císař – Lukáš, Grabec D., Zelinka, Durna. Diváci: 80