Hodonín si po výhře s Tasovicemi zajišťuje 2. kolo MOL Cupu

Ještě před úvodním kolem Fortuna MSFL čekalo na Hodonín první kolo MOL Cupu, kvůli kterému se přesunula hodonínská výprava hráčů a vedení mužstva do Tasovic, kde sídlí dnešní soupeř Hodonína.

MOL Cup – 1. kolo

TJ Sokol Tasovice – FK Hodonín 1:4 (1:1)
Branky: 11´ Paul – 4´ Fiedler (vlastní), 56´ Dovhanyuk, 60´ Sasín, 72´ Polách Rozhodčí: Buček V. – Kolář J., Líkař P. ŽK: Blahoudek, Švarc (oba Tasovice) Diváci: 320

Tasovice: Heneš (67´ Konvalina) – Fiedler, Hrazdílek, Blahoudek, Horáček, Landšperský (61´ Fukal), Paul, Švejkar, Čermák, Lašák (79´ Lapeš), Švarc

Hodonín: Petráš – Vaverka, Mareš, Voříšek (65´ Vinkler), Dovhanyuk, Michna, Šturma, Holešinský, Fojtík, Polách, Sasín (81´ Justel)

Podle oficiálního zápisu přicestoval Hodonín do Tasovic pouze se 14 hráči, z nichž nejstaršího hráče (Tomáše Polácha – ročník 1977) a nejmladšího, který však do utkání nezasáhl (S. Sloboda – ročník 1999), dělí necelých 23 let. Ostatně ve velké míře se v sestavě Hodonína představují mladí hráči, někteří z nich v dorostu teprve nedávno končili, anebo příkladem dorostence současného může být i nejmladší hráč Hodonína v zápisu, Sebastián Sloboda.

V první polovině se branky dočkali diváci ihned v úvodu, ovšem k nelibě domácích se podařilo Lukáši Fiedlerovi vstřelit vlastní branku a paradoxně tak poslal Hodonín do vedení.

Reakce Tasovic však přišla záhy a po 11 minutách bylo zásluhou M. Paula srovnáno na 1:1.

Druhý poločas již však plně opanoval nováček MSFL, který si vzal vedení zpátky díky Pavlu Dovhanyukovi, který si přenesl střeleckou formu z přípravy, běžela 56. minuta.

V 60. minutě již zvyšoval Radek Sasín na 3:1 ve prospěch Hodonína.

Poslední branka padla díky nejstaršímu hráči Hodonína v 72. minutě, do střelecké listiny se tak zapsal i Tomáš Polách a posunul svůj celek do 2. kola MOL Cupu.