Milotice s předstihem vyhrály 1.B třídu

V sobotním utkání v Mikulově museli fotbalisté Milotic otáčet výsledek. Po brankách Kasana a Tomana zvítězily 2:1 a kolo před koncem se staly vítězi nejnižší krajské soutěže.

1.B třída, sk. C – 25.kolo

Pálava Mikulov – FK Milotice 1:2 (0:0)
Branky: 63´ Mikáč – 75´ Kasan, 86´ Toman. Rozhodčí: Knecht – Kulíšek, Bartoš. ŽK: Kolaja, Poredský – Gergel J., Knotek. Diváci: 100

Mikulov: August – Kolaja (62´ Rychtárik), Žárský, Valenta (85´ Mikulenka), Mikáč, Křivánek, Kauer, Figel, Halčišák, Šlancar, Poredský

Milotice: Grufík – Mikéska, Hofr (49´ Knotek), Holub, Šifel, Kasan (87´ Nedvědický), Vaněk (70´ Zajíc), Budík (60´ Toman), Habáň, Antoš, Gergel J.

Dvě kola před koncem měly Milotice na prvním místě náskok čtyř bodů na druhou Hroznovou Lhotu, v případě výhru v Mikulově by jim prvenství už nikdo nevzal.

Na hřišti desátého mužstva tabulky to však lídr neměl jednoduché a na úvodní branku se čekalo více než hodinu.

K radosti domácích fandů přišla do hostující branky, když golmana Grufíka překonal Mikáč. Milotice tak musely zapnout a pokusit se výsledek otočit.

Jejich snaha pomalu nesla ovoce a vyrovnání se zrodilo čtvrthodiny před koncem utkání. Míč se dostal ke Kasanovi a ten si poradil s Augustem.

Do konce zápasu zbývalo relativně dost času na vstřelení vítězné branky. Ta nakonec přišla v 86.minutě od střídajícího Tomana.

Závěrečné minuty už na výsledku nic nezměnily a tak mohly Milotice po konečném hvizdu rozhodčího začít slavit.

Na prvním místě maj nyní Milotice nedostižný sedmibodový náskok na Hroznovou Lhotu a s předstihem tak ovládly nejnižší krajskou soutěže a vybojovaly si účast v 1.A třídě.