Mutěnice podlehly Rousínovu, Veselí zvládlo klíčový duel

Obě želístka v ohni Krajského přeboru nastoupila od 14:30 na venkovních hřištích, Mutěnice v Rousínově a Veselí v Bučovicích.

Krajský přebor – 12. kolo

TJ TATRAN Rousínov – FK Mutěnice 2:0 (0:0)
Branky: 48´ Honek, 85´ Divácký Rozhodčí: Šenkýř Petr – Smekal Roman, Paulík Martin Delegát: Dofek ŽK: Mrnuštík – Kupčík, Vydařilý, Hromek ČK: 69´ Trávník (Mutěnice) Diváci: 50

Utkání v Rousínově se Mutěnicím nevydařilo. Rozhodnul druhý poločas, na jehož počátku otevřel skóre Honek. Hostující Trávník vydržel po svém střídání na hřiši pouhých pět minut, následně viděl červenou kartu po střetu s Diváckým.

Červená karta během zápasu, Surová hra, kopnutí soupeře ze předu do oblasti holeně v souboji o míč, s nepřiměřenou intenzitou.

Právě Divácký pak rozhodl o osudu utkání, v 85. minutě překonal nově vystřídaného brankáře Šupu a zajistil tak domácím 3 body.

FC Bučovice – FC Veselí nad Moravou 0:2 (0:1)
Branky: 40´ Vaďura, 86´ Symerský Rozhodčí: Kosička Libor – Kocman Jakub, Horváth Antonín Delegát: Koráb ŽK: Kachlík, Holásek – Symerský Diváci: 100

Nesmírně důležité utkání čekalo na fotbalisty FC Veselí, ti se z pozice 13. týmu snažili v přímém souboji odskočit předposledním Bučovicícm.

Utkání, které se hrálo na těžkém terénu a v nepříjmeném počasí, dlouho dobu vyložené šance nepřinášelo. Přeci jen se hosté dokázali v úvodním poločase dostat do vedení, kdy brankáře domácích překonal Vaďura.

Druhý poločas přinesl pouze jednu branku, o ni se v samotném závěru utkání postaral Symerský. Veselí tak získalo nesmírně důležité tři body.