Vlkošanky doma porazily čtvrté Kotvrdovice

Vlkošanky, v ne zrovna jejich nejlepší sezoně z pohledu herní pohody a umístění, doma v neděli zabojovaly. Ve vyrovnaném zápase porazily Kotvrdovice 2:0.

MSDŽ sk B

Vlkoš – Kotvrdovice 2:0 (1:0)
Branky
: Novosadová 8´ a 85´. Rozhodčí: Galář – Jonáš, Kukula

VLKOŠ: Aujeská – Lukešová, Vlčková, Lipková, Strmisková, Sležková, Hrozová, Dohnálková, Madajová, Novosadová, Koplíková – Horňáčková, Slováková, Mezihoráková.

Začátek zápasu byl z pohledu hráček Vlkoše docela povedený. Domácí byly fotbalovější, hrály klidný kombinační fotbal, měly více ze hry.

Již v 8. minutě získaly vedení 1:0 když po střele Strmiskové dorazila za záda gólmanky Kotvrdovic vyražený míč  Novosadová. Cca do 34 minuty dominovaly domácí hráčky, které mimo gól měly další příležitosti ke skórování, které nedotáhly. Soupeř z Kotvrdovic  vyrážel nákopy do pokusů o brejky tyto s přehledem likvidovala obrana s dobře chytající – hrající Aujeskou.

Posledních jedenáct minut poločasu však domácí dívky nabízely více prostoru a byly z toho nepříjemné chvilky pro gólmanku. Ta začarovala ve 41´když šla do výběhu na nakopnutý míč před velké vápno, při odkopu se však sřetla s hostující hráčkou – byla s toho trochu přísná ŽK a trestný kop pro Kotvrdovice z 19 m. Trestňák zahrála hostující Konečná náramně.

Přes zeď krásně k tyči – Aujeská však robinzonádou vytěsnila střelu na tyč a následnou dorážku jěště stihla vykopnout  ze sředu branky snad 20 cm před brankovou čárou – krásná práce gólmanky.   Druhý poločas již tolik fotbalovosti nenabídl, domácím  odstoupily dvě hráčky pro zdravotní potíže, hra byla neurovnaná, ztratila se kombinance.

Hosté se snažily zvýšeným důrazem zápas obrátit na svou stranu, tohoto mohly hráčky Vlkoše využít, leč předfinální a finální přihrávka vázla. Až v 85´vyslala Lucka Dohnálková rozběhnutou Editu Novosadovou do úniku od půlící čáry, ta přesprintovala hostující obránkyně a pěkně podél vybíhající gólmanky na vzdálenější tyč stvrdila vítěztví na 2:0.

Dobrý výsledek, bohužel málo gólů, při troše smůly mohl zápas skončit klidně i remizou, hostující celek si dokázal vytvořit několik brankových příležitostí. Kotvrdovice jsou vždy těžký soupeř. Potěšila převaha v poli, lepší fotbalovost našeho týmu, bohužel chybělo trochu větší nasazení a hlavně gólové vyjádření, jinak ale pochvala pro holky, protože se nenacházíme v nejlepší pohodě a chybí hráčky. Vždyť oproti minulé sezoně odešly tři rozdílové hráčky a to by asi zamávalo s každým týmem, dnes chyběly další dvě hráčky ze základní sestavy – hodnotil po zápase R. Hýbl jeden s trenérů čtyřčlenného realizačního týmu DFO TJ Vlkoš.