Výhra dorostu Veselí se nerodila snadno

Ve snaze držet krok s popředím tabulky, bylo pro starší dorostence Veselí povinností dnes zvládnout své domácí utkání nad sedmými Medlánky.

Krajský přebor st. dorostu – 15.kolo

FC Veselí n/Mor. – Medlánky 5:0 (0:0)
Branky: 47´+ 69´ Šilhavý, 77´ Tomčal, 79´ Kosek D., 85´ Chytka Rozhodčí: Ševela Petr – Janík Dominik, Hlavinka Lubomír ŽK: Dufek – Kašuba Diváci: 45

Veselí: Gabčo – Hodonský, Dufek (76´ Studnička), Růžička, Šilhavý (73´ Kosek R.), Brákora, Suchánek, Straka, Beňa, Daněček (61´ Kosek), Tomčal (82´ Chytka)

Medlánky: Šeda – Foltýn, Paneš, Ptáček, Kašuba, Zatloukal (75´ Pospíšil), Jiříček, Pýcha (20´ Žíla), Pavlovec, Švantner, Slavík (79´ Daněk)

Vstup do prvné poloviny s Veselí hrubě nepodovedl. Starší dorostenci Medlánek domácí hráče v důvodu ohrozili dvěmi bezprostředními šancemi, ze kterých ovšem branka nepřišla.

Další špatnou zprávou pro hosty bylo zranění Pýchy, který musel odstoupit po 20 minutách. Zbytek první půle byl především ve znamení spalování šancí a tak se oba týmy rozešly smírně.

Bezprostředně po přestávce využil veselský útočník Šilhavý zaváhání hostujícího brankáře a skóroval. Dlouhou dobu to vypadalo, že další branka již nepadne, šance měli hráči na obou stranách, ale pokusy hostů končili především mimo branku domácích. Ti zahrozili z dálky, ale proti střele se výtáhl brankář Šeda.

Zlom přišel v 69. minutě, závar před brankou hostů vyvrcholil pokusem do tyče, následnou bezprostřední střelou Šilhavého do břevna, tentýž hráč však získal i odražený míč a střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci.

Následně už Veselí tahalo za delší konec provazu a hosty k ničemu nepustilo, výsledkem byly další branky do otevřené obranky Medlánek a konečné skóre 5:0.