1.A třída: Šlágr kola skončil bez branek

Šlágr šestnáctého kola táhl. Na Zelničky si našlo cestu skvělých 283 platících diváků. Před touto kulisou se představil domácí nejlepší útok proti hostující nejlepší obraně soutěže. Ovšem ten, kdo čekal tradiční gólové hody, byl nakonec hořce zklamán.

TJ Sokol Hroznová Lhota – Baník Ratíškovice 0:0

ŽK: Lipčík Petr, Lipčík Josef – Bábíček, Křížka

Diváci: 283 (platících diváků)

Hr. Lhota: Podolan – Lipčík J., Maněk (60. Schwarzbier), Bíla, Gazárek (73. Chrenčík) – Falešník (46. Škopík), Lipčík L., Radmil, Polách (c) – Lipčík P., Janík (80. Pravda)

Ratíškovice: Chromý (c) – Křížka, Kordula, Skřivánek, Kundrata – Jankovič (46. Dobeš), Konečný, Jankůj, Knotek (70. Kotásek) – Bábíček J. (88. Bábíček T.), Vacenovský (46. Voříšek)

Domácí borci byli jenom stínem té výborně fungující mašiny z podzimu. Naopak hostující Baník podal na Zelničkách výborný výkon. Jeho obrana mělnila útočné pokusy bílo-červených hráčů, také směrem dopředu byly Ratíškovice jedovaté. Poprvé hrozily v 8. minutě, když Jankovičův centr zleva napálil před vybíhajícím Podolanem Bábíček, ovšem nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Za další tři minuty se po rohovém kopu odrazil míč ke Křížkovi, jehož jedovatý, technický pokus z rohu velkého vápna zlověstně prosvištěl těsně mimo vzdálenou šibenici.

Domácím hráčům se nedá upřít snaha, ovšem namísto tradiční hry po křídlech se spíše spoléhali na dlouhé nákopy, které hostující pozorná obrana sbírala ze vzduchu bez větších potíží. Když už se hráči Traubenu dokázali dostat do pokutového území, chyběl jim buďto důraz v zakončení, anebo překvapivá myšlenka, kterou by beky v modrých dresech vyvedli z míry. Také hosté se směrem dopředu činili, ale také jejich akcím chyběla přesnost. Několik požárů v domácím pokutovém území pak hasili zablokováním střely obránci Hroznovky. A když to nestihli oni, naráželi hostující hráči na jistotu v bráně v podobě Zdeňka Podolana. Jako například ve 39. minutě, kdy se po nedůrazu Gazárka dostal ve vápně ke střele Vacenovský, ovšem domácí gólman se překvapit nenechal.

Druhá půle přinesla ze strany domácích kostrbatou hru bez šťávy, naopak hosté byli každou minutou víc nebezpeční. Přesto se domácí dostali ke své první (a vlastně poslední) střele na bránu, když se do Gazárkovy pobídky zprava opřel z první Polách, ale mířil bohužel jen doprostřed, kde číhal připravený Chromý. Hosté odpověděli za minutu, kdy si na rohový kop seběhl na bližší tyči střídající Voříšek, ovšem míč napálil pouze do vybíhajícího Podolana.

Dalších dvacet minut se dá obraz hry shrnout asi takto. Hosté byli díky svým rychlým ofenzivním hráčům velmi nebezpeční dopředu, ovšem domácí obrana (někdy i s vypětím všech sil) dokázala jejich útoky eliminovat. Naopak hráči Hroznovky hráli dopředu bez nápadu. Kolikrát vedli míč tak dlouho, až o něj lacině přišli, ve vápně pak nebyli schopni nic vymyslet.

Z mnoha standardních situací nevytěžili vůbec nic a jejich zahrávání se změnilo v jednu velkou bídu. Neměli střed hřiště, vázla jim kombinace a ani četné střídání nepřineslo kýžené oživení hry. Naopak to byl Baník, kdo připravil domácím fanouškům nejednu zástavu dechu.

V 73. minutě dostal dlouhý míč za obránce Voříšek, pláchl Schwarzbierovi a jeho jedovatý pokus o nějakého půl metru minul bližší šibenici. Baník to častou zkoušel hrou přes křídla a nápaditými přihrávkami před bránu, ty však (naštěstí pro domácí) těsně nenacházeli adresáta, anebo je včas zastavily kopačky domácích obránců. Poslední šanci zápasu, která stojí za písemnou zmínku, měl na hlavě domácí Chrenčík. Ten byl při rohovém kopu trestuhodně nehlídaný, dokázal vyskočit velmi vysoko, ovšem stejně vysoko také poslal hlavou Poláchův centrovaný míč.

Ani závěrečné divoké minuty, kdy se oba týmy heroicky snažily vsítit vítěznou branku, rozuzlení nepřinesly, a tak sudí Julínek ukončil utkání remízou, která byla dnes pro domácí maximem, pro hosty pak může být mírným zklamáním. Šestnácté kolo bylo vůbec na remízy bohaté, když pouze dva zápasy skončily rezultativním výsledkem.

Hostující trenér se nechal před zápasem slyšet, že by si rád z Hroznové Lhoty odvezl bod, což se mu splnilo. Domácí určitě pomýšleli na body tři, ovšem s dnešním výkonem to prostě nebylo možné. Příští týden bude mít Hroznovka šanci na reparát, když přivítá opět na domácím pažitu Veselí nad Moravou.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

 

ZDROJ: TJ Sokol Hroznová Lhota, autor: Pavel Solařík

You may also like...