Rozhovor Zdeněk Sklenský – FK Dolní Bojanovice

Postup do Okresního přeboru si vybojovali fotbalisté Dolních Bojanovic. Úspěšnou sezónu zhodnotil jejich kouč – Zdeněk Sklenský.

O postupu jste rozhodli několik kol před koncem. Byl jste rád, že se to povedlo tak brzy a tým mohl hrát následně bez nervů?

Vzhledem k tomu jak dopadli naši dorostenci, tak jsem samozřejmě rád. Na druhou stranu měsíční oslavy vůbec nebyli jednoduché. Co se týká hry bez nervů, tak to máte pravdu. Kluci si fotbal od okamžiku postupu užívali, hráli velmi dobře. Já jsem sezónu okamžitě ukončil (tréninky byly dobrovolné), protože další sezóna začíná hned za měsíc. Jediná nevýhoda byla, že jsme museli ty čtyři utkání dohrát. Kluci to však zvládli na jedničku.

V posledním zápase jste nastoupil do druhého poločasu a navíc vstřelil i branku. Jaký to byl pocit hrát soutěžní utkání?

Chtěl jsem si naposledy zahrát mistrovské utkání doma proti Vacenovicím. Jenže jsem byl v Kyjově na Coerver „Roadshow“, kde jsem byl jako trenér. Takže mi to nevyšlo. Další víkend jsem už hrát nechtěl, protože jsem byl celý víkend v Trnavě na trenérském kurzu. Jenže nás bylo málo a dorost hrál v neděli rozhodující zápas. Tak jsme chtěli dorostence (hráli dva) trochu pošetřit. Proto jsem nastoupil. Co se týká pocitu? Byl to doopravdy můj poslední zápas a branka? Mohla to být krásná branka, po krásné akci, jenže já jsem tak pomalý, že to byla taková klasická „šmudla“, ale stačila mě na to minuta.

Jak hodnotíte pro Vás úspěšnou sezónu? Byly tam momenty, které Vám utkvěly v paměti?

Sezóna probíhala podle plánu. Chtěli jsme první zápas vyhrát tolik, abychom po prvním kole byli první a pak už tam nikoho nepustit. To jsme splnili do puntíku. Mám tři vzpomínky. Po jediné porážce v sezóně, kdy jsme prohráli dom 1:4. Tak mě každý kdo na tom utkání byl, řekl, že jsme hráli fakt dobře. Druhá je s tím samým soupeřem na jaře, kdy prohráváme 2:0 deset minut do konce a já už rezignoval (nevěřil jsem, že je s tím možné něco dělat). Byl jsem rozhodnutý tam poslat tři dorostence naráz, ať si to zkusí. Ve chvíli kdy jsem chtěl střídat, čekal jsem jenom na přerušení, najednou padla branka (kterou rozhodčí neuznal) a mužstvo se najednou na hřišti změnilo. To co následovalo poté, bylo pro mě jako trenéra naprosto úžasné. Výsledek 2:2 a to jsme ještě nastřelili břevno a rozhodčí ukončil utkání o tři minuty dřív. No a poslední je po utkání v Bohuslavicích, kde jsme odehráli nejhorší druhý poločas v sezóně. Já jsem totálně naštvaný (hráči na sebe také), ale do toho zjistíme, že Čejkovice doma prohráli. Viděl jsem v kabině rozpaky, tak takhle si to nikdo nepředstavoval, ale to byl jenom chvilkový pocit. Následné noční tažení po Bojanovicích, stálo za to.

Nyní už máte po sezóně. Jaké jsou další plány mužstva?

Teď máme volno a začínáme 3.července. Čekají nás dvě přípravné utkání a trochu náročnější tréninkový proces. Sezóna začíná doopravdy brzo, ale radši budu hrát v srpnu, než v listopadu. Chceme hrát v okresním přeboru atraktivní fotbal. Chceme, aby na nás chodili diváci a bavili se fotbalem.

Budete shánět posily nebo vstoupíte do nového soutěžního ročníku se stávající kádrem?

Chtěli bychom mužstvo doplnit, a pokud se přitom povede i posílit, tak to bude super. Jinak mužstvo zůstává stejné, pouze se vrací z hostování Patrik Bohun.

Dorost si vedl také velmi dobře a postup mu těsně unikl. Mají někteří dorostenci šanci v prvním mužstvu?

Postup dorostu utekl ze dvou důvodů. Především si to prohráli v hlavě (chybělo mi tam sebevědomí, takové to zdravé) a za druhé si myslím, že tahouni mužstva ztratili sportovní formu. To se občas stává. V prvním mužstvu už s námi na jaře pravidelně chodili, dva Jakubové (Košutek a Siwiec) a David Pazderka. V závěru sezóny dostali i vetší prostor a neztratili se. Všichni tři však zůstávají ještě rok v dorostenecké kategorii. Já chci, aby tréninkový proces absolvovali s námi a nejenom v přípravném období. Já jsem dokonce přesvědčen, kdyby trénovali celý rok s námi, tak dnes dorost slavil postup, ale to je jenom můj názor. Takže kluky budeme využívat, ale budou hráči dorostu.

Budete u týmu pokračovat i v další sezóně?

Pokud mě vedení neodvolá, tak ano.

Mohlo by se vám líbit...