Rozhovor – Aleš Radmil (FC Veselí n/Mor.)

Jarní část sezony se nezadržitelně blíží, kdo se bude radost z postupu a kdo smutni ze sestupu? Možná napoví série rozhovorů, kterou pro Vás chystáme. V dnešním obsáhlém rozhovoru si můžete přečíst jak veselský Aleš Radmil skloubil VŠ s fotbalem, přinesl Veselí spoustu branek a prozatímní druhou příčku.

Zdravím Aleši, v první řadě mi dovol pogratulovat ti k zisku vysokoškolského titulu! První otázkou bych se vrátil k podzimní části. Po příchodu trenéra Hrotka se do jisté míry změnil i styl hry, kterým se prezentujete, jak jste tuto změnu i nového trenéra jako hráči přijali?

Děkuji. Ríša Hrotek je bývalý ligový fotbalista a své zkušenosti nám teď předává i v trenérské kariéře. Myslím, že pro náš tým je rozhodně přínosem. Styl hry se změnil, ale přece jenom je u nás teprve půl sezony, takže ještě na tom pracujeme a je co zlepšovat.

Výsledek podzimu je jasný ztráta dvou bodů na vedoucí Krumvíř, 9 výher a 35 vstřelených branek. Jak byly v týmy hodnoceny tyto statistiky i celý obraz podzimní části?

S postavením v tabulce jsme rozhodně spokojení, rovněž tak s počtem bodů. Některé ztracené body nás samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu jsme vyhráli i zápasy, u kterých se to až tolik neočekávalo. Herní projev nebyl špatný, ale určitě je stále co zlepšovat.

Jak vnímáš zapracovávání stále mladších hráčů do „A“ týmu Veselí? Přeci jenom příkladem je D. Šebesta s M. Vaďurou, kteří za vás pravidelně nastupují více než rok a na podzim jsme mohli sledovat další, kteří se postupně přidávali.

Vzhledem k tomu, že nemáme zrovna nejširší kádr, tak je zapracování mladších hráčů nezbytné. Co se týká výše jmenovaných, tak jich ani nevnímám jako mladší hráče. Jsou to kluci, kteří už s mužským fotbalem mají určitou zkušenost a bezpochyby patří do základní sestavy „A“ týmu. Ostatní dorostenci ještě zatím pendlují mezi dorostem a muži a občas opominou hranici mezi mužským a dorosteneckým fotbalem. Ovšem i oni mají velký potenciál jít nahoru a klidně se časem propracovat do základní sestavy „A“ týmu. Zapojuje se s námi i Ondřej Malík, kterému je teprve 15 let. My jako tým jsme rádi, že doplňuje sestavu. Trénink se dvěma brankáři má větší kvalitu, než když jsme trénovali jen s jedním. Ondra si sám zkusil ostrý start v mistrovském utkání za muže, jsou to pro něj cenné zkušenosti a určitě i výzva se vypracovat na vyšší úroveň.

V podzimní části byli k vidění vysoké výhry, přestřelky i nešťastné prohry. Je tedy cíl do jarní části jasný? Více konzistentní výkony, podpořené plnými bodovými zisky a zakončené postupem do Krajského přeboru?

Prezentujeme se jako kombinační mančaft a v některých zápasech nám kombinace úplně vypadla.
Na tom bychom měli zapracovat. Myslím, že nikdy není možné všechny zápasy odehrát v TOP formě, bez sebemenšího zaváhaní, ale i přesto jsem přesvědčen, že jsme schopní v 1.A třídě porazit každého. O ambicích na postup zatím mlčím, ale určitě chceme získat co nejvíce bodů a umístit se na nejlepší příčce na jaké to půjde. Soupeři nám to určitě budou chtít znepříjemnit, tak uvidíme jestli to nakonec bude ta první J

Dokázal jsi vstřelit spoustu branek, kterými jsi nesmírně Veselí pomohl. Vnímáš spoji pozici ze středu pole tak ofenzivně?

Z počátku sezony jsem hrál klasický post středního záložníka. Po té co jsme měli méně úspěšnou vlnu zápasů jsme se rozhodli změnit styl hry. Dostal jsem se na ofenzivnější post a tím asi i více k zakončení, což jsem zužitkoval ke vstřelení branek a jsem za to rád. Byly to důležité branky, které doplnili střeleckou fazónu Adama Polláka a společně s dobrými výkony celého týmu se nám podařilo vyšplhat v tabulce až na druhou příčku.

fine486x60.gif

Jak i přes své studijní vytížení poslední období vnímáš úvod zimní přípravy?

Musím říct, že po psychické stránce to bylo trochu náročnější. Měl jsem problémy se soustředit na fotbal, když jsem se blížil do finále svého dlouholetého studia. Nyní už to ze mě spadlo a jsem rád, že to mám za sebou. Začne mi nová kapitola života a snad i přes to nebudu mít problém se věnovat fotbalu tady ve Veselí.

Nedílnou součástí přípravy jsou i přátelská utkání, která vás ve Veselí čekají a diváci se na ně můžou těšit?

Ano, v tento moment už máme odehrána 2 utkání zimní přípravy. Obě skončili remízou, ale u přípravných utkáních se nikdy moc neohlížíme za výsledkem. Je to hlavně o tom, abychom zkusili zapracovat i méně vytížené hráče a hlavně abychom si vyzkoušeli věci, na kterých pracujeme. Plán přípravných utkání je poměrně náročný a diváci se rozhodně můžou těšit, protože odehrajeme zápasy pouze s týmy z vyšších tříd. I přes to nemyslím, že by ten herní rozdíl byl až tak velký. Jsem přesvědčen, že Veselí je schopno hrát na úrovní krajského přeboru.

První mistrovské utkání máte v Lednici ke konci března, spousta času k přípravě jak na samotný zápas, tak celou jarní část! Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

Přesně tak. Spousta času se připravit. Hlavně se musíme vyvarovat zraněním a do jarní části nastoupit s chutí a odhodláním. Děkuji.

Mohlo by se vám líbit...