Archív: Agro Milotice – Sokol Vlkoš (30.3.2008)

Tradiční sousedské derby přineslo v krásném slunném odpoledni fotbal plný bojovnosti, nepřesností a nervozity. Vlkoš ztratil v minulém kole doma 2 body s Hodonínem a od prvních minut bylo vidět, že mu remíza stačí. Domácí přivezli cenné vítězství z Hroznové Lhoty a zisk 3 bodů by je posunul na druhé místo, o skóre za vedoucí Břeclav. Možná vědomí této příležitosti svazovalo hráčům nohy.

1.B třída, sk. C (30.3. 2008)

Agro MILOTICE – Sokol VLKOŠ 1:1 (0:0)
Branky: 54´ vlastní (Pavézka)- 49´ Ingr. Rozhodčí: Hanáková. ŽK: Dobeš, – Trávníček, Šupa, Kučera

Milotice: Holub – Zajíc, Neduchal, Antoš, Šeďa – Pekařík, Holub, Lamáček, Kundrata R., – Kundrata I., Šťastný

První poločas branku nepřinesl

Vlkoš pozorně bránil na své polovině, ale nevynechal jedinou příležitost k rychlým brejkům, které táhl ze začátku hlavně po pravé straně, kde měl s rychlým Davidem hodně problémů R. Šeda. První střela na hostující branku byla v 7. minutě, kdy Zajíc trefil nohy Lamáčka a míč skončil v zázemí.

Agru se podařilo zahrozit více až ve 12. minutě, kdy pěkná kombinace R. Kundrata – Lamáček – I. Kundrata skončila rohem, po jeho zahrání musel Vlkoš blokovat několik střel domácích hráčů. Ve 14. minutě zahrozili hosté, nebezpečný centr dobře hrajícího Davida stáhl ze vzduchu Holub, rychle rozehrál na Neduchala, který nezpracoval, následně fauloval, ale trestný kop zahrál T. Dobeš, hrající za Vlkoš, pouze do zdi.

V rozmezí 17.- 18. minuty byl dvakrát ostře atakován L. Holub a musel být ošetřován. Ve 24. minutě totéž postihlo R. Neduchala. Všechny tyto zákroky zůstaly bez potrestání od nervózní a na obě strany nepřesné slečny rozhodčí Hanákové. Ve 25. minutě střílí vysoko nad Lamáček a je to teprve druhá střela Milotic.

Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě velmi nepřesná střela Pekaříka po akci Antoše. Do konce poločasu už se hra kouskovala nepřesnostmi na obou stranách, takže hvizd rozhodčí byl hlavně pro diváky vysvobozením. Ve 44. minutě obdržel za nesportovní chování ŽK T. Dobeš a následně trefil z voleje rozhodčí do zad. Bohužel se jí nerozsvítilo.

Dvě rychlé branky po změně stran

Druhá půle začala pasivní a nedůraznou hrou domácího Agra, která volala po potrestání, což se stalo ve 49. minutě. Po sérii chyb ve středu pole následoval rychlý brejk Vlkoše, David našel M. Ingra a ten polovysokou střelou k tyči překonal Holuba – 0:1.

V 54. minutě fauloval hostující Trávníček, obdržel ŽK a z následného přímého kopu nacentroval před bránu R. Kundrata a jeho ostrý míč si do vlastní sítě hlavičkoval Pavézka 1:1. V 56. minutě ŽK pro Vlkoš – Šupa. Ve 59. minutě tentýž hráč hrubě fauloval, ale rozhodčí se zalekla a neudělila mu ŽK, po které by byl vyloučen- 1. velká chyba nezkušené rozhodčí.

V 62. minutě po chybě zahrozil střelou vedle David. V 65. minutě mohlo být veselo, I. Kundrata krásně odcentroval, Šťastný dával pod sebe na malé vápno, ale Lamáček neprostřelil vyběhnuvšího brankáře. V 72. minutě ŽK Vlkoš – Kučera. Trestný kop R. Kundrata pouze do zdi.

Závěr zápasu se odehrál ve znamení mnoha nepřesností, Milotice se tlačily dopředu, ale hodně kazily. Nedařilo se zacentrovat ze strany – Zajíc, Balous – a před brankou chyběl důraz. Ke konci zápasu hrálo Agro přesilovku, když se zranil David. Zajíc využil volného prostoru, vnikl do šestnáctky, kde byl sražen, ale píšťalka se neozvala. Hrubá chyba rozhodčí č. 2, která mohla rozhodnout jinak remízový zápas.

Remíza je zasloužená, Milotice si nevytvořily ani tlak ani šance, Vlkoš pozorně bránil a hrozil z brejků. Oba brankáři neměli moc práce.

Komentář k rozhodčím

Na derby se přijela učit slečna z Brna, která celý zápas spoléhala na pokyny pomezních. Špatně se pohybovala, měla špatný výběr místa při rozhodujících momentech. Delegát se jí na tribuně zastával, ale vzhledem k tomu, jak pískal celou kariéru on („rovinu“), tak se nelze divit. Do Milotic na každý zápas jezdí delegát, kterého při našich výjezdech hlavně na Břeclavsko nevidíme.

Rozhodčí a delegát stojí mužstva dost peněz, ale bylo by lepší, kdyby se učili pískat třeba v Brně. Výkon mužstva nebyl optimální, ale rozhodčí bohužel ovlivnila průběh utkání. Takové derby by měl řídit zkušený arbitr, který vyhrocené momenty zvládne a pouze díky ohleduplnému chování hráčů obou týmů se utkání nezvrhlo v „kopanou“.

Foto ze zápasu Milotice – Vlkoš (30.3.2008) . Zdroj: fotbalmilotice.estranky.cz

Zdroj: fotbalmilotice.estranky.cz (Richard Dobeš)

You may also like...