Archív: Radějov si doma poradil se Žeravicemi

Sezóna 2015/16 a zápas 7.kola III.B třídy mezi Radějovem a Žeravicemi. Hosté po prvním poločase vedli a domácí tak museli utkání otáčet. To se jim třemi góly po přestávce povedlo a zápas vybojovali.

III.B třída – 7.kolo (20.9.2015)

Sokol RADĚJOV – Sokol ŽERAVICE 3:1 (0:1)
Branky: 50´ Parobek R., 53´ Helísek D., 60´ Šmach P. – Mach Jakub (42); ŽK: Svejkovský ,Helísek, Parobek, Chmelař – Mach, Polášek

Radějov prohrál v Javorníku, tak nezbylo než zabrat na domácím pažitu proti (dle tabulky a dosavadních výsledků) favoritu z Žeravic. Po posledním utkání si fotbalisté vše vyříkali a na hřiště vyběhl tým, který fanoušci znali z jarního kola minulé sezony. Radějovjanům v sestavě chyběl Kuba Kořínek (ČK Javorník), kterého v utkání zastoupil ve stoperské dvojici Lukáš Chmelař.

Toto trenérovo rozhodnutí bylo jedním z klíčů k pozdějšího úspěchu radějovského mužstva. Radějov hrál ze zabezpečené obrany a přecházel do rychlých a nebezpečných protiútoků. V první půli si vypracoval několik gólových příležitostí, ale paradoxně to byli hosté, kteří se ve 42 minutě gólem do šatny ujali vedení.

To však radějovské fotbalisty nijak nerozhodilo a po poločase pokračovali ve hře ze zabezpečené defenzívy. V brzké době se vydařila jedna z pěkných akcí radějovskému týmu a Parobek vsítil vyrovnávací branku (1:1). Hosty vyrovnání zaskočilo a dobře hrající Radějov o několik minut později proměnil svou další šanci a Helísek obrátil skóre utkání na radějovskou stranu (2:1).

Hosté se snažili vyrovnat, ale domácí je chytrou hrou dostávali pod tlak a svou převahu zúročili gólem Šmacha (3:1). Žeravice se neustále snažily přehrát domácí a změnit skóre zápasu, ale dobře hrající domácí tým jim k tomu nedal mnoho příležitostí. Naopak Šebesta se po dlouhém centru za obranu hostí hlavou trefil počtvrté do jejich sítě , ale rozhodčí necitlivě při centru zapískal faul na radějovského fotbalistu, čímž akci přerušil.

Nezbývá, než radějovské fotbalisty pochválit za týmový, zodpovědný, bojovný a disciplinovaný výkon, což po utkání ocenili taktéž spokojení fanoušci. Doufejme, že vítězství v tomto utkání povzbudí fotbalisty do dalších zápasů. Jistě sami zjistili, že jsou schopni porazit každého soupeře, pokud dodrží několik pravidel se kterými i v tomto utkání uspěli.

Zdroj: fcsokolradejov.cz

You may also like...