Archív: Radějov veze z Těmic všechny body po výhře 3:4

Utkání 5.kola Okresního přeboru mezi Těmicemi a Radějovem přinesl sedm branek a z přestřelky vyšel vítězně nakonec hostující výběr Radějova. Výhru trefil deset minut před koncem Steinhübel.

Okresní přebor – 5.kolo (9.9.2007)

TJ Sokol TĚMICE-FC Sokol RADĚJOV 3:4 (1:1)
Branky: 45´ (PK( Janás), 55´ ?, 56´ ? – 23´+77´ Janouškovec, 60´ Gajda, 80´ Steinhübel; Rozhodčí: Štěpánek – Filipenský, Jansa; Diváci: 250

Radějov: Měchura – Lukeštík, Jurnikl R., Lachman – Steinhübel, Gajda, Vrána, Mrkva (90´ Marada) – Helísek (85´ Benada), Myslík, Janouškovec (náhradník Kočík); trenér: Svatopluk Benada, vedoucí mužstva: Richard Šebesta

Po domácí nepříjemné a smolné prohře s Mikulčicemi zajížděli v 5.kole soutěže radějovští fotbalisté na horkou půdu do Těmic. Svou účast na tomto utkání již přislíbil František Myslík, který mužstvu chyběl od začátku soutěžního kola. I proto byl realizační team optimisticky naladěn a posílení základní sestavy o tohoto fotbalistu dávalo reálnou šanci radějovjanům na dobrý výsledek. Bohužel před utkáním nahlásili onemocnění další hráči základní sestavy Potrusil a Štefek, takže situace měla opět v poslední době klasický průběh. Na lavičku však byl již přichystán alespoň uzdravující se Marada.

Trenér stvořil sestavu z toho co měl k dispozici a nakonec se ukázalo, že měl šťastnou ruku i při přesunech jednotlivých fotbalistů během utkání na jiné posty.

Radějov začal zápas nebojácně a ofenzivně. Již ve 4.min. poslal dlouhý míč za obranu domácích Lachman a našel nabíhajícího Janouškovce, který se po brejku a „zasekávačce“ obránci ocitl sám na malém vápně pouze proti golmanovi. Bohužel se ukvapil a ve vyložené šanci přestřelil branku.

O několik minut později nebezpečně z 2O-ti metrů vystřelil Gajda a jen těsně minul pravou tyč domácí svatyně. Domácí byli zatlačeni do defenzívy a bránili se tlaku Radějova. Ten vyvrcholil ve 23.min.,kdy zprava od brankové čáry zacentroval Steinhübel a našel na zadní tyči dobře postaveného Janouškovce, který se nemýlil a hlavou otevřel skóre utkání (0:1).

Domácí byli tímto vývojem očividně zaskočeni a do ohrožení branky hostí se dostávali pouze po chybách radějovských fotbalistů. Přesto radějovskou branku v první půli vážněji neohrozili.

Až ve 45.min. zpracovával radějovský obránce vysoký míč směřující do šestnáctky a byl k sudímu otočen zády. Meruna se na kluzkém terénu odrazila a otřela se o jeho prsa. Domácí fanoušci spustili křik a vyžadovali si penaltu za údajnou ruku.

Sudí ačkoliv kontakt s rukou hostujícího fotbalisty nemohl vidět, nechal se ovlivnit křikem domácích fans a odpískal pokutový kop. Střelec domácích Janás se nemýlil a vyrovnal skóre utkání na 1:1. Tak skončila i první půle.

V kabině trenér plísnil zadní řady svého mužstva za nepřesnou a chaotickou hru a nabádal své hráče ke klidu a většímu využívání ve středu pole se nabízejícího volného Myslíka. Ten byl v mužstvu poprvé a ukázal jak velkým přínosem pro něj může být.

Bohužel začátek druhé půle nezvládla nejistá radějovská defenzíva. Po jejich dvou hrubých chybách v 55.a 56.minutě se domácí lacině dostali do vedení 3:1!!!

Radějov však nesložil zbraně a i přes tuto těžkou ránu se snažil vývoj utkání zvrátit. K obratu zavelel zkušený Gajda, který v 60.min.obdržel přihrávku od dobře hrajícího Vrány a ze šestnáctky domácího mužstva vyslal dělovku do levé šibenice těmické branky (3:2). Radějovští fotbalisté ucítili svou šanci a zvýšili svou ofenzivní aktivitu. Přispělo k tomu i přesunutí Steinhübela na pravý hrot útoku, kde se mu evidentně dařilo lépe než doposud v záložní řadě.

V 70.minutě poslal krásný centr z pravé strany na zadní tyč domácí branky Myslík. Steinhübel míč lehce tečoval hlavou do míst, kde si naběhl Janouškovec. Ten zkušeně merunu poslal do sítě domácího golmana (3:3). Domácí fotbalisté byli tímto vývojem a aktivitou radějovských zaskočeni. V zápětí na to měl obrovskou šanci ke vstřelení rozhodující branky Helísek, ale ani natřikrát se mu nepodařilo z malého vápna trefit branku domácích.

V 80.min. poslal oblouček za obranu domácích do jejich šestnáctky Gajda na nabíhajícího s chutí hrajícího Janouškovce. Ten zatáhl míč zleva a od brankové čáry poslal přihrávku před branku . Na zadní tyč nabíhající Steinhübel jej propasíroval přes obránce do sítě!!!(4:3). Areálem se ozýval „hurónský“ řev radějovských fandů a oslavující lavičky.

V 85.min. hřiště opustil Helísek a vystřídal jej Benada. Domácí se snažili o vyrovnání a nakopávali dlouhé míče před radějovskou branku ve snaze vytvořit si střeleckou příležitost. Radějovští fotbalisté však dostali pokyn poněkud se zatáhnout do obrany a hájit výsledek.

Neustále však taktéž útočné hroty zaměstnávaly těmickou defenzívu. V 90.min. hřiště opouští Mrkva a nastupuje Marada. Za několik okamžiků sudí Štěpánek ukončil toto utkání.

Oslavný řev radějovských fandů i fotbalistů musel být slyšet jistě až v Domaníně. Naopak domácí byli rozezleni a zklamáni. Je třeba však říci, že Radějov byl i přes někdy tentokrát nepřesnou a chaotickou hru zadních řad, kterým utkání nevyšlo, jednoznačně lepším teamem a zvítězit si zasloužil.

Zdroj: web.archive.org

You may also like...