Archív: Vřesovice v bláznivém zápase remizovaly s Nenkovicemi B 7:7

V sezóně 2015/16 opanovaly Vřesovice IV.A třídu a z výrazným náskokem soutěž vyhrály. V 18.kole hostily Nenkovice B (Želetice) a duel nabídl čtrnáct branek a divokou remízu 7:7.

IV.A třída – 18.kolo (14.5.2016)

TJ Sokol Vřesovice – TJ Sokol Nenkovice “B” 7:7 (4:3)
Branky:
Možíš Zdeněk 2x, Zedník Tomáš, Červenka Ondřej, Putna Petr, Molek Lukáš, Bílíček Pavel – Zálešák Matěj 3x, Zálešák Pavel 2x, Kludák Lukáš, Strmiska Rudolf (PK); ŽK: 0:1; 13´Kludák Lukáš; ČK: –; HR: Husár Vojtěch (Domanín); AR: Konečný Otakar, Vaculík Miroslav (oba Vřesovice);

Vřesovice: 1 Zelenka Martin – 3 Sležek Milan, 5 Donátek Milan ©, 6 Bílíček Pavel, 7 Červenka Ondřej, 8 Zedník Tomáš, 9 Merta Kamil, 10 Putna Petr, 11 Možíš Zdeněk, 13 Molek Lukáš, 16 Ovesný Milan;

Náhradníci: 2 Žáček Štěpán, 4 Ryba David, 12 Putna Libor, 14 Vavřík Miroslav, 15 Bílíček Marek, 17 Kopecký Milan; trenér: Macůch Štěpán; vedoucí mužstva: Mareš Ivan

Nenkovice:1 Svatoň Patrik – 3 Doležal Petr, 6 Kludák Lukáš, 8 Zálešák Pavel, 9 Kuchař František, 10 Jakeš Václav, 11 Zálešák Matěj, 12 Mikeska Tomáš (70´4 Janusicza Rudolf), 13 Strmiska Rudolf, 14 Linzer Boris,15 Střeštík Svatopluk ©;

Náhradníci: 5 Zálešák Petr; trenér: Zálešák Marek; vedoucí mužstva: Zálešák Petr

Po  vítězství v minulém kole na hřišti ve Svatobořicích, které pro naše hráče znamenalo postupovou jistotu do třetí třídy, jsme přivítali v 18. kole na domácím hřišti soupeře, který nás již jednou (ve 2. kole) dokázal porazit. I tentokrát přijel se záměrem nás potrápit a průběh zápasu tomu částečně dal za pravdu.

Domácí vstoupili do čtvrtého vzájemného měření sil v této sezóně celkem impozantně, již ve 3. min. se prosadil po úniku hostující obraně dosud nejlepší  střelec Zd. Možíš, v 8. min. střelou od tyče zvyšoval na dvoubrankový rozdíl T. Zedník, hosté nenápadnou střelou skóre sice snížili na 2:1, ale přesto poměrně vydařenou první dvacetiminutovku završil pěknou křížnou střelou O. Červenka, 3:1 a zdálo se, že půjde vše tzv. po másle. Jenže hosté, kteří do své sestavy zakomponovali čtveřici “áčkařů” nám postupem času ukázali, že nepůjde.

Kdo z poměrně početného publika v tu chvíli tušil, že bude k vidění ještě dalších deset gólů – no asi nikdo. Ve 26. min. P. Putna dalekonosnou střelou opět přivedl naše barvy k třígólovému vedení, ovšem hosté dvěma trefami svého nejlepšího střelce M. Zálešáka stáhli náš dosavadní náskok na poločasových 4:3.

Do druhé poloviny utkání vstoupili mnohem lépe hosté a dvěma vstřelenými góly nás dostali do obtížnější role toho dotahujícího. Z. Možíš však brzy srovnal na 5:5 a poté se po centru O. Červenky z pravé strany pěknou a úspěšnou hlavičkou prezentoval M. Bilíček, 6:5, v 77. min. svému bratrovi gólově sekundoval P. Bilíček, 7:5 – a tak bylo na hostech, zda tato “přelévaná” bude mít pokračování.

Po tom všem, co bylo dosud k vidění, snad nikoho nepřekvapilo, že se tak stalo. Hosté závěrečným finišem dokázali srovnat brankový poměr na málokdy vídaných, skoro výjimečných,  7:7. Těžko říci, zda takto vysoký počet obdržených gólů na obou stranách potěšil trenéry obou týmů, to asi ne, hráči na hřišti si to však zřejmě užili vrchovatě a divákovi, který chodí na fotbal přece jen hlavně kvůli gólům, se tohle představení z tohoto pohledu, muselo líbit velice moc.

Zdroj: fotbalvresovice.cz, sokolnenkovice.cz