Drtivá výhra fotbalistek Vlkoše nad Prostějovem

Vysokou výhru si proti Prostějovu připsaly fotbalistky Vlkoše. Ty oslabenému Prostějovu, který přicestoval pouze s osmi hráčkami, nastřílely devatenáct branek.

MSDŽ

Vlkoš – Prostějov 19:2 (4:1)
Branky: Vlčková 7, Koplíková 3, Šíblová 3, Sležková 2, Novosadová, Horáčková, Hlaváčová, Dohnálková – Rybanská, Cerovská

Padesátka diváků ve Vlkoši vidělo hodně gólů, snad ještě více spálených příležitostí domácího týmu. Diváci na vlkošském pažitu vidělali v barvách Prostějova takové hráčky, které si již vyzkoušely nejvyšší soutěže v Česku na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Švýcarsku  či repre posty, nebo si zahrály Ligu mistrů žen.

Mohli sledovat také podivné praktiky vedení prostějovského týmu, který řešil nároky hráček těsně před zápasem, a  který nakonec nastoupil v pouhých sedmi hráčkách – nebyla to zrovna reklama na fotbal, ale spíš křivé zrcadlo toho, co se může dít ve fotbale.Nemám nějakou zvláštní radost z tohoto utkání, protože mám rád čistý sport, ale na druhou stranu mne těší,  že vyhrál ryze amatérský tým nad týmem, který chce fotbal dělat „penězi“.

Jsem rád, že si mohly i naše mladší hráčky, které nastoupily do druhého poločasu říci, dala jsem góla týmu, kde hrály takové hvězdy jako Cerovská, Rybanská, Paxnerová.

Čtyři góly Vlkoše daly dívky 15-16ti leté, které vstoupily na hřiště cca na 25 minut. Hodnotíl zápas Richard Hýbl – jeden z trenérského tria Vlkoše.

připravil: Josef Novosad

You may also like...