Dubňany v poháru vypadly s brněnskou Spartou

Fotbalisté Baníku Dubňany nastoupili ve středečním utkání krajském poháru na domácím pažitu proti Spartě Brno. Soupeř byl na tom střelecky o něco lépe a po výhře 3:1 postupuje. Všechny góly padly již v prvním poločase.

Krajský pohár – 2.kolo

Baník DUBŇANY – Sparta BRNO 1:3 (1:3)
Branky: 15´ Chaloupka – 6´ Pojsl, 25´ Zeman, 44´ Přichystal. Rozhodčí: Štipčák – Knotek, Bábíček. ŽK: Soldán, Kotásek, Hlaváč – Košut. Pojsl. Diváci: 150

Dubňany: Novotný (46´ Malík) – Čerňan (70´ Sviták), Chaloupka, Noga, Soldán, Kordula, Sasínek (58´ Hlaváč), Kotásek (85´ Dohnálek), Silný, Klimek (88´ Řihák), Kratochvíl

Hosté přijeli k zápasu v roli favorita, i když pohárové duely jsou nevyzpytatelné, svou roli zvládli. Sparta se ujala vedení již v šesté minuty, kdy otevřel skóre utkání Pojsl.

Baník ale dokázal přispěchat s odpovědí a Chaloupka po čtvrthodině vrátil skóre do nerozhodného stavu. Začínalo tak od začátku.

Brněnské mužstvo si vzalo vedení zpět ve 25.minutě, když domácího brankáře prostřelil Zeman. Krátce před přestávkou se mezi střelce zapsal i Přichystal. Do kabin se šlo za stavu 1:3.

Do druhého poločasu se do branky Dubňan postavil dorostenec Malík a za svá záda už žádný další gól nepustil. Ani domácí už se nedokázali prosadit a skóre utkání už se tak neměnilo.

Dubňany v krajském poháru končí ve 2.kole a nedoplní v další fázi Velkou nad Veličkou, jenž přešla přes Veselí nad Moravou (24.8.2019 – 2:0, hráno v rámci 1.A třídy).

Postup můžou ještě vybojovat Mutěnice, které v pátek nastoupí v Krumvíři. Utkání se rovněž hraje 6.kolo krajského přeboru.