Historie a vývoj fotbalových dresů

Fotbal je krásný sport, ke kterému neodmyslitelně patří i dresy, bez kterých by si hráči na hřišti nejspíše nepřihráli a nemohli by spolupracovat. Fotbalové dresy zaznamenaly v historii mnoho vývojových etap, ale prakticky vždy zahrnovaly vrchní díl (trikot), trenýrky a stulpny. U všech tří zmíněných součástí se dají nalézt historické nuance.

Vrchní díl – trikot nebo dres

Samotný dres a jeho vývoj byl ve své historii celkem zajímavý. Byly doby, kdy fotbalové týmy preferovaly dresy jednobarevné bez zvláštních motivů a potisku. Rozvoj a tvořivost lidí a výrobců však nešlo zastavit, proto s sebou současná podoba fotbalových dresů přináší velmi zajímavé barevné kombinace, které často respektují oficiální barvy týmové vlajky.

Trenky

Spodní díl dresu byl často podružný trendům doby. V éře Antonína Panenky to byly klasické přiléhavé trenky, které někteří pamatujeme z předrevoluční tělesné výchovy. To už dnes neplatí a fotbalové trenky jsou většinou šity do stylu šortek. Jejich barva opět respektuje klubové barvy a základním požadavkem je, aby trenky hráčům seděly a byly vysoce funkční, což se odvíjí od použitých materiálů.

Štulpny

Klasickou otázkou hráčů bývá: “Budou součástí dresu klasické štulpny nebo ponožkové?”. Tato otázka vyvstala opět díky vývoji a dnes jsou již zcela běžné štulpny, ke kterým není třeba doplňovat ponožku. Odpadá tak často nepříjemné shrnutí vlastní ponožky v botě a velký tlak a bolest. Na druhou stranu mnoho hráčů se dnes ke klasickým “gumičkovým” štulpnám vrací, protože jsou pro ně pohodlnější.

Novinka dresy pro E-sport

Žijeme v moderním světě, ve kterém se mj. rozvíjí i tzv. e-sport, jehož popularita stále roste. E-sportovní týmy spolu s fandy se prostě též chtějí poznat, a proto se snaží být jednotně oblečeni. A právě k tomu jim můžeme pomoci my v Markysport, protože jim vyrobíme dresy dle jejich zadání, díky nimž se zaručeně poznají a to nejen ve virtuálním světě.

Markysport

Markysport je unikátní výrobce sportovních dresů na míru. Jeho doménou jsou kvalitní použitý materiál, skvěle vypadající potisk a design, který je možno vybrat z nabídky nebo si jej kupující navrhne samostatně. Společnost se mj. orientuje i na výrobu fotbalových dresůPrávě tady nabízí nejen unikátní barevné kombinace, ale především vynikající funkčnost, která je pro fotbalové hráče zásadní.

Doporučit služby společnosti můžeme nejen profesionálním fotbalovým týmům, ale i amatérům nebo týmům hobíků, policistů, lékařů nebo třeba školáků. Právě ti zde mohou popustit svou fantazii a přesně si říci, jak by jejich vysněné týmové dresy měly vypadat a co vše na nich chtějí mít vyobrazeno.

A jak tedy postupovat?

  • Vyplnění objednávkového formuláře – na internetových stránkách můžete vyplnit poptávkový formulář nebo kontaktovat zaměstnance Markysport telefonicky či e-mailem. Pověřený pracovník se Vám bude věnovat naplno a spolu s Vámi bude hledat variantu dresu, se kterou budete spokojeni.
  • Barvy a potisk – důležité je rozmyslet si v jakých barvách budete dresy chtít? V tomto pomůže vzorník barev. Vedle toho je třeba rozmyslet, co na dresech chcete mít? Markysport umí vše – jména, čísla, ornamenty i loga. U posledního zmíněného s vámi vždy vyřešíme velikost i potřebné náležitosti tak, aby logo bylo věrné skutečnosti.
  • Počet dresů – svým zákazníkům nabízíme plný servis. Jediným omezením je, že minimální objednávka je na 5ks dresů.
  • Výroba a doručení – kvalita je pro nás prioritou, přesto jsme v případě potřeby dresy dodat během 2-4 týdnů a to nejčastěji formou doručení balíku přes kurýrní službu.

You may also like...