Hodonín přehrál na domácím hřišti Uherský Brod

Páteční předehrávku 13.kola třetí nejvyšší soutěže zvládli fotbalisté Hodonína na výbornou. Na domácím trávníku si poradili s Uherským Brodem celkem hladce 3:0 a posunuli se v tabulce na sedmé místo.

Skóre utkání se měnilo už hodně brzy, a to ve třetí minutě. Helísek poslal ostrý centr před bránu Nemravy. V plném náběhu se k hlavičce dostal Kadlec, který míč z bezprostřední blízkosti poslal přímo do sítě – 1:0.

Po půlhodině hry se do obrovské šance se dostal po šikovné otočce v šestnáctce Jan Michalec. Jeho střela na přední tyč zaletěla pár decimetrů od pravé tyče. O sedm minutě později ve vápně prostrčil Josefík míč na Šmatelku. Ten si míč zpracoval, připravil a následně vypálil. Petráš ani v tomto případě zasahovat nemusel, jelikož střela Šmatelky nezamířila mezi tři tyče.

V poslední minutě prvního poločasu jeden z hráčů Hodonína po kontaktu s protihráčem padá ve vápně a rozhodčí Mayer nařizuje pokutový kop. K penaltovému puntíku se postavil Holek a bez problémů proměnil.

V úvodu druhé půle mohli hosté snížit, když Gettler našel ve vápně přesně Lorence, ten střelou z první poslal míč nad bránu domácích.  Ani další šance Brodu brankou neskončila. Tečovaná střela Veneného těsně minula levou tyč.

V závěru zápasu přidal Hodonín ještě jednu branku. V přečíslení tři na dva postupovali domácí směrem k bráně Brodu. Míč táhl Holek, který před vápnem přistrčil míč Helískovi, který udělal kličku brankáři a následně uklidil míč do sítě – 3:0. V nastaveném čase měl příležitost navýšit skóre Bobčík, ale v samostatném úniku pálil nad.

PÁTEK 28.10.2022

MSFL – 13.KOLO (čtrnácté hrané)

FK HODONÍN – ČSK UHERSKÝ BROD 3:0 (2:0)
Branky: 3´ Kadlec, 45´(PK) Holek, 88´ Helísek. Rozhodčí: Mayer – Svoboda, Rygl. ŽK: Dunda, Švantner, Helísek, Sukup, Smékal – Michalec, Lorenc, Tkadlec, Josefík. Diváci: 195

Hodonín: Petráš – Helísek, Dressler, Smékal (67´ Pazdera), Sukup, Kadlec (79´ Caltík), Švantner, Bobčík, Holek, Langer, Dunda

Uherský Brod: Nemrava – Lorenc, Švrček, Gettler (58´ Kadlček), Josefík, Venený, Michalec M., Šmatelka (84´ Sedláček), Michalec J. (46´ Strachoň), Leskovjan (73´ Falasar), Tkadlec