Hodonín v přípravě zdolal Mutěnice i juniory Zbrojovky, září Dovhanyuk

Třetiligový Hodonín se připravuje na následující ročník. Před pár dny si vyzkoušel utkání s Mutěnicemi a následně s juniorku Zbrojovky Brno.

Přípravná utkání

FK Hodonín – FK Mutěnice 6:0 (3:0)
Branky: 28´+ 30´+ 35´ P. Dovhanyuk, 56´ T. Voříšek, 60´J. Bajko, 63´ J. Hesek
Hodonín: 
1. poločas: Petráš – Holešinský, Dekleva, Vaverka, Fojtík, Jüstel, Filo, Michna, Šturma, Dovhanyuk, Pospiš
2. poločas: Petráš – Garčic, Paděra, Hesek, Mareš, Voříšek, Polách, Salay, Sasín, Žák, Bajko
Mutěnice: Šupa (46. Kratochvíla) – Valíček, H. Maršálek, Novotný, Vydařilý, J. Maršálek, Benešovský, Hromek, Drápal, Hlaváč, Čepil (Koplík, Trávník, Michna, Jagoš)

Před 150 diváky se utkal třetiligový Hodonín na úvod přátelských utkání s Mutěnicemi. Během utkání vyzkoušel zkušený hodonínský trenér hned 21 hráčů.

V utkání zazářil především mladý Pavel Dovhanyuk, který se blýskl v 7 minutách hattrickem. Hodonínský dres si v první půli vyzkoušelo hned 6 nováčků, další možné posily pak i v druhé půli. Mimo jiné se představili Amerčian Julian Bajko, dále taktéž Lukáš Michna anebo taky slovenský mladík Filo.

Ovšem ani trenér Komňacký nepřikládal v rozhovoru na webu fkhodonin.com největší vážnost, zároveň však dodal, že ho těší přístup hráčů k zápasu a dodává, že podobné zápas slouží především k ukázce kondice, zkouší a přístupu.

Zdroj: fkhodonin.com

FC Zbrojovka Brno juniorka – FK Hodonín 2:3 (2:2)
Branky Hodonína: 3´ Sasín, 39´ T. Pospiš, 49´ P. Dovhanyuk
Hodonín:
1. poločas: Lupač – Garčic, Paděra, Dekleva, Fojtík, Sasín, Michna, Polách, Šturma, Pospiš, Pelikán
2. poločas: Lupač – Holešinský, Hesek, Vaverka, Fojtík, Gabčo, Polách, Žák, Šturma, Dovhanyuk, Bajko

I přes nepřesvědčivý výkon především v obraně, komentovali vedoucí týmu Hodonína výhru především slovy, že jde o zkoušení hráčů, o které je na jihu Moravy zájem.

Zranění navíc nedovolilo nástup několika hráčů na trávník, kde se ukázalo podstatně méně hráčů než v utkání s Mutěnicemi. Přesto však slavil Hodonín druhou výhru během jednoho týdne. Tentorkát se však na výhru proti běhavým brněnským mladíkům podstatně nadřel.

Rozhodující a poslední branka utkání po akci P. Dovhanyuka, který rozhodl chvíli po začátku druhého poločasu. Ten však zdůrazňuje, že branky nepřeceňuje a důležitý bude až samotný ročník MSFL.

K dalšímu přátelskému utkání nastoupí hodonínští ve středu v 17 hodin proti Břeclavi, utkání se odehraje v Poštorné.

Zdroj: fkhodonin.com

Mohlo by se vám líbit...