Jak vybrat ceny do fotbalového turnaje

Poháry, medaile, figurky, plakety, diplomy – symbolizují kýženou odměnu, motivují k lepším výkonům a jejich předávání patří bezesporu ke zlatému hřebu každé sportovní akce.

Správně zvolené a originální ocenění dokáže povýšit každý turnaj a také zajistí hojnou účast do dalších let. Jak tedy vybrat ocenění na míru vašim potřebám?

Předem se je nutné rozhodnout, kolik a jaké trofeje vlastně chcete předávat. Logicky by mělo být největší ocenění pro celkového vítěze.

Tu je potom vhodné doplnit individuálními cenami, jakými jsou ocenění nejlepšího brankáře, cena za fair-play, či cena rozhodčích. V závislosti na počtu týmů je vhodné připravit trofeje také pro druhou a třetí příčku.

Prestiž turnaje pomůže zvýšit velká putovní trofej, do které se vyplatí zainvestovat. Putovní trofeje jsou nejčastěji vyráběny z kvalitního kovu, slibují odolnost a dlouhou životnost.

Efektně působí kombinace stříbrné s oranžovou až bronzovou barvou. Můžete sáhnout po tradiční pohárové podobě, ze které si vítězný tým může vychutnat i případný doušek šampaňského, zvolit modernější vzhled abstraktních konstrukcí či majestátnost patrových pohárů.

Na podstavec sportovní trofeje je vhodné umístit dostatečně velký štítek, na který se vejdou jména vítězných týmů.

Pokud hledáte vhodné ocenění pro jednorázovou akci, případně se poohlížíte po levnější variantě, zvolte kombinaci fotbalového poháru z kovu či plastu doplněného figurkami za individuální výkony.

Každá figurka by měla být opatřena podstavcem a štítkem s názvem turnaje a názvem

ocenění. Především u dětských hráčů jsou vítány jednoduché medaile pro všechny členy vítězného týmu.

Medaile se vyrábějí ve standardních barvách – zlaté, stříbrné a bronzové.

Medaile může sloužit také jako účastnická cena, potom však zvolte spíše netradiční zpracování ve tvaru fotbalové kopačky a bát se nemusíte ani modernějších a barevných variant.

Pro dospívající a dospělé fotbalisty zvolte rafinovanější a moderní vzhled, dětští hráči  ocení vyrytou podobiznu fotbalisty či míče a jednoduchou kulatou podobu.

Nejlevnější variantou ocenění jsou potom diplomy, kokardy a případně drobné účastnické sošky jako ocenění a poděkování všem zúčastněným.

Kokardy jsou méně používaným, ale o to originálnějším typem ocenění a vhodí se především pro dívčí týmy.

Individuální diplomy volte menších rozměrů, aby je hráči nemusely překládat, zato se dívejte po co největší gramáži papíru.

Diplom by měl být jednoduchý a jasný. Vyhněte se zbytečně dlouhým textům a popisům, křiklavým a kontrastujícím barvám a rušivé grafice.

Dbejte na výrazné písmo a pamatujte, že diplom bude pravděpodobně zdobit zeď či nástěnku.

Ať už zvolíte jakoukoliv formu ocenění, nebojte se investovat do individuálního věnování.

Každá cena, ať už trofej, či medaile, by měla být označena názvem turnaje, ročníkem a místem konání.

Pokud to okolnosti dovolují, vždy sáhněte po osobním věnování.

A pamatujte, že ceny malých i velkých hráčů budou pravděpodobně ještě dlouho zdobit jejich domovy a uchovají tak vzpomínku na vaši akci ještě mnoho let po jejím konání.

K výběru sportovního ocenění doporučujeme e-shop Poháry Bauer, který přichází s unikátní řadou fotbalových trofejí.

Mohlo by se vám líbit...