Krajský pohár: Mutěnice vyhrály v Šardicích 1:0

Poslední utkání Krajského poháru se odehrálo ve středu odpoledne v Šardicích, kam zavítaly Mutěnice. Zápas rozhodl vlastní gól Knoflíčka krátce před první přestávkou.

Krajský pohár – 1.kolo

FK Šardice – FK Mutěnice 0:1 (0:1)
Branky: 41´ vlastní (Knoflíček). Rozhodčí: Vajdík – Jonáš, Ševela. ŽK: Trávník (Mutěnice). Diváci: 300

Šardice: Vinca – Knoflíček, Benešovský V., Zicháček, Stehno (80´ Kolařík), Doležal, Hála, Novotný M. (64´ Brhel), Posolda (82´ Riedl), Maruška, Šprta

Mutěnice: Šupa – Benešovský R., Vydařilý, Koštuřík (56´ Valíček), Drápal, Trávník, Hlaváč (46´ Weigl), Hromek (82´ Michna), Koplík (70´ Maršálek H.), Maršálek J. (46´ Čepil), Novotný T.

Fotbalisté Šardic o víkendu vstoupili do mistrovských bojů v okresním přeboru. Na hřišti dalšího nováčka soutěže, Sokola Radějov, dokázali remizovat 3:3.

Fotbalisté Šardic (zdroj facebook FK Šardice)

To Mutěnice vstupující do krajského přeboru až o následujícím víkendu, kdy se představí proti Ráječku. V neděli porazili v přípravném zápase Mutěnice hodonínskou U19 hladce 5:0.

Obě mužstva tak mají v nohách víkendové utkání a nyní se k tomu přidal také krajský pohár. Zatímco Šardice v této soutěži odehrály již dvě kola (Kyjov 5:4, Vacenovice 2:0), pro Mutěnice je to premiéra.

Vzájemný duel se hrál dlouho bez branek až v závěru prvního poločasu se tři stovky diváků dočkalo první branky.

Ve 41.minutě se míč dostal od domácího Knoflíčka až za záda gólmana Vinci. Mutěnice se tak díky vlastní brance šardického obránce dostaly do vedení.

Fotbalisté Mutěnic (zdroj facebook FK Mutěnice)

Do druhého poločasu udělal trenér Zemánek na straně hostí dvě změny, aby hráče šetřil na KP. Následně postupně ze hry odešel i Koštuřík a Koplík.

Ani pohyb v sestavě už hostům další góly nepřinesly. Domácí tým využil pouze tři střídající hráče, ale oni se výsledkem už nic neudělali.

Vyrovnané utkání tak skončilo hubeným vítězstvím Mutěnic a rozdílovou brankou se ukázal vlastní gól Knoflíčka ze závěru prvního poločasu. Do 2.kolo poháru JmKFS postupují Mutěnice.

Mohlo by se vám líbit...