MOL Cup: Hodonín prohrál v Rosicích a končí už v 1.kole

Fotbalisté Hodonína nastoupili k 1.kolu MOL Cupu v Rosicích. Utkání se jim ale příliš nevyvedlo a soupeři podlehli o dva góly. Celý druhý poločas navíc dohráli bez vyloučeného Mareše.

Pro Rosice to bude letos již druhé pohárové utkání. V předkole porazily nováčka divize D – brněnskou Bystrc, vysoko 8:0. To Hodonín teprve do této soutěže vstupuje. Kdo postoupí, půjde na jednoho z dvojice – Rýmařov, Třinec.

Hodonín odstartoval letošní ročník svou účastí v MSFL, kde po dvou kolech posbíral tři body. Doma porazil Petřkovice 2:0, venku ovšem prohrál v Otrokovicích 0:1. To Rosice zatím v divizní skupině válí. Vyhráli 1:0 ve Strání a doma převálcovaly 8:0 Nové Sady. Skóre 9:0 a jasné první místo.

MOL CUP – 1.KOLO

SLOVAN ROSICE (divize) – FK HODONÍN (msfl) 3:1 (2:0)

Branky: 23´ Novák, 33´ Vítámvás, 84´ Malata – 60´ Žák F. ŽK: Pazourek – Dekleva, Šustr, Suchý. ČK: 46´ Mareš (Hodonín). Diváci: 270. Rozhodčí: Mayer – Líkař, Soukal

SESTAVY

Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks, Kršák, Novák, Kugler, Černý, Pazourek (89´ Dutka), Selinger (84´ Moučka), Vítámvás, Chyla (68´ Malata)

Hodonín: Záleský – Flasar, Suchý, V. Žák (46´ F. Žák), Opina, Ťok, Copko (52´ Sasín), Novotný, Mareš, Dekleva, Fojtík (63´ Šustr)

REPORT ZE ZÁPASU

Úvodní čtvrthodina přinesla několik málo šancí na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Jako první udeřili domácí ve 23.minutě.

Černý vypálil na bránu, gólman Záleský vyrazil míč jen před sebe a dorážející Novák poslal míč krásně do šibenice – 1:0.

Domácí tým po vstřelené brance ožil a měl územní převahu, kterou také dokázal brzy zužitkovat. Po Pazourkově rohu si naběhl do malého vápna domácí kapitán Vítámvás a krásně poslal míč hlavičkou pod břevno -2:0.

V závěru poločasu mohly Rosice skórovat potřetí. Pazourek poslal z levé strany pěkný centr a domácí hráč jen těsně míjí hodonínskou bránu.

Krátce po začátku druhé půle se domácí vrhli do brejku, Selinger postupoval sám na brankáře a hostující Lukáš Mareš ho cca 30 metrů před pokutovým územím poslal k zemi. Sudí Mayer neváhal a tasil červenou kartu!

Po hodině hry se Hodonínu podařilo snížit. K odraženému míči se dostal střídající Filip Žák a dal hostům naději – 2:1.

Šest minut před koncem se domácí fotbalisté přiblížili postupu do dalšího kola. Selinger poslal uličku na Malatu, který obešel tři protihráče, následně i brankáře a zakončil krásně do šibenice – 3:1.

V závěru měl šanci ještě domácí Moučka, ale přestřelil. Divizní Rosice si vyšláply na třetiligový Hodonín a zaslouženě postoupily do dalšího kola českého poháru.

Zdroj: onlajny.com