O záchranu bojující Kyjov uspěl v Ratíškovicích

Překvapivý výsledek se v sobotu zrodil v Ratíškovicích, kam zavítal Kyjov. Derby nabídlo sedm branek a nečekaný úspěch hostujícího mužstva.

1.A třída, sk. B – 15.kolo

Baník Ratíškovice – FC Kyjov 1919 2:5 (0:1)
Branky: 51´ Vacenovský, 71´ Jankůj – 14´ Riedl, 57´+73´  Polášek, 60´ Kůřil, 76´ (PK) Kuchař Dominik. Rozhodčí: Lazar – Kučera, Musil. ŽK: Šimek (Ratíškovice). Diváci: 110

Ratíškovice: Dohnálek – Kundrata, Ščevík, Konečný, Maléř (22´ Kotásek J.), Jankůj, Vrba (85´ Balus), Vacenovský, Štreit, Šimek, Dobeš (78´ Kordula P.)

Kyjov: Měchura – Bartoň, Ingr (61´ Kuchař D.), Riedl, Dufek, Polášek (89´ Kůřil D.), Klimeš, Klingel, Čada, Kůřil A. (76´ Dobeš), Petula (83´ Kuchař J.)

Hosté otevřeli skóre zápase už po necelé čtvrthodině hry, kdy se mezi střelce zapsal Riedl. Hubený náskok si Kyjov přenesl i do druhé půle.

V jejím úvodu se o vyrovnání postaral Vacenovský. Po šesti minutách vrátil hostům vedení Polášek, které po chvíli ještě navýšil Kůřil.

Baník dokázal ještě jednou snížit na rozdíl branky, naději na bodový zisk dal v 71.minutě Jankůj. Prakticky z protiútoku si vzal Kyjov dvoubrankový náskok zpět, trefil se znovu Polášek.


Konečnou podobu výsledku dal střídající Dominik Kuchař, který čtvrthodiny před koncem proměnil pokutový kop. Kyjov si výhrou polepšil na 12 bodů a je jedenáctý, Ratíškovice jsou páté.

S výkonem hráčů jsem velmi spokojen. Do jara jsme vstoupili výhrou, což je super,” řekl po prvním klání kouč Kyjova Miroslav Čada.

 

Takovýto přístup jsem ještě nezažil. Všechno, co jsme si řekli před zápasem bylo na hřišti úplně jinak. Dneska obrovské zklamání,” hněval se trenér Ratíškovic Petr Kotásek.

Ohlasy k zápasu (zdroj: hodoninsky.denik.cz)

Další sobotní výsledky

Moravan Lednice – FK Blatnice 3:1 (2:0)
Branky: 19´+44´ Wolgemuth, 85´ (PK) Fóbl – 83´ Hynčica

TJ Dražovice – Slavoj Velké Pavlovice 1:5 (0:3)

MSK Vyškov B – SK Rakvice 1932 3:2 (3:1)

You may also like...