Rozhovor – Ondřej Březina (SK Kozojídky)

Dalším z fotbalistů, co si na náš rozhovor udělal čas je Ondřej Březina. Aktuální hráč Kozojídek s bohatými zkušenostmi s různých týmů, včetně třeba divizních. Drží jeho tým nejvyšší ambice v Okresním přeboru?

Zdravím Ondro! Jak by si celkově hodnotil podzimní část sezóny z pohledu týmu?

Ahoj Vojto, pokud bych měl hodnotit podzimní část při pohledu na tabulku, tak určitě zklamaný být nemůžu, na druhé straně, když vezmeme v potaz přístupy, jak k tréninkům, tak i k zápasům, tak zde bych mezery určitě našel a právě tyto nedostatky je potřeba odstranit.

I přes neuvěřitelné výhry, velký počet vstřelených branek zde byly zápasy, které úplně podle vašich představ zřejmě nevyšly (ve Vnorovech a Dambořicích) a utrpěli jste vysoké porážky, poučili jste se z chyb a snažíte se je odstranit?

Oba dva zmíněné zápasy jsme absolutně nezvládli po taktické stránce a nedrželi jsme se pokynů trenéra. Jak Dambořice, tak i Vnorovy hráli zápas s námi ve vysokém tempu a určitě si za svůj výkon zasloužili vyhrát. My se samozřejmě budeme snažit poučit se z těchto zápasů a vyvarovat se takových chyb v budoucnu.

Domácí hřiště bylo ve vašich zápasech proměno v pevnost odkud nejen, že soupeři nevezli body, dokonce utrpěly vysoké porážky. Je to taktéž způsobeno fanoušky, kteří chodí v hojném počtu?

Kozojídští fanoušci jsou téma samo o sobě. To co se zde při zápase, ale i po něm děje je neskutečné a moc si toho všichni vážíme. Fanoušci nás jezdí podporovat i na venkovní zápasy a bereme je jako našeho dvanáctého hráče.

Dokázal jsi vstřelit velkou porci branek, jsi s jejich počtem spokojen?

Za počtem mých branek stojí především celý tým a kombinační hra, kterou celý mančaft předvádí. Určitě jsem tolik branek nečekal, nejdůležitější je ale samozřejmě celkové umístění v tabulce.

fine486x60.gif

Dalším hráčům ve vašem týmu se střelecky i herně taktéž dařilo, připisuješ tyto úspěchy „dobré chemii v týmu“? Přeci jen, sešla se ve vašem týmu kombinace mladé dravosti a zkušeností.

Myslím, že se zde sešla skvělá parta, ale taky kvalita. Velkou zásluhu na umístění v tabulce a hlavně herním projevu má samozřejmě náš trenér, kterého si moc vážím – hlavně tedy přístupu k hráčům, který se odráží na celkové pohodě v týmu.

Začala již vaše příprava na jarní část? A jsou ambice týmu na pozici nejvyšší?

Do tréninkového tempa jsme naskočili již začátkem ledna. Musím říct, že příprava je velmi pečlivě nachystána a celý mančaft dostává pořádně zabrat. V Kozojídkách je to asi poprvé, kdy se trénuje 3x týdně + nyní zápas, tak doufáme, že se tato novinka osvědčí i pro sezónu.

Sice máte náskok 4 bodů, ale týmy za vámi jsou stejně tak hladové po vítězstvích jako vy. Těšíš se osobně na další jarní souboje?

Na další mistrovský zápas se těším od 90. minuty posledního zápasu podzimu. Vím, že Vnorovy i Dambořice jsou velmi silné celky, věřím však, že pokud budeme předvádět naši kombinační hru, tak se bude dařit i nadále.

Děkuji ti za tvůj čas a přeci hodně úspěchů v jarní části!

Děkuji

Mohlo by se vám líbit...