Pět branek padlo na hřišti v Mikulčicích

V tradičním sobotním čase nastoupili fotbalisté Mikulčic proti Dolním Bojanovicím. Duel dvou sousedů v tabulce přinesl vyrovnané utkání a vítězství domácího Baníku.

Okresní přebor – 19.kolo

Baník Mikulčice – SK Dolní Bojanovice 3:2 (2:1)
Branky: 20´ Doza, 39´ Novák, 76´ Pochylý (PK) – 23´ Blaha, 90´ Bohun M. Rozhodčí: Kolář – Zíma Z., Horňáček. ŽK: Pochylý, Konečný – Blaha. Diváci: 60

Mikulčice: Novotný – Bureš, Pitzinger, Vacenovský (66´ Polák L.), Novák, Polák V., Pochylý, Konečný, Štipský (71´ Jedlička), Anovčin, Doza

D. Bojanovice: Bílík – Seják, Bohun D. (46´ Pazderka), Kučí (68´ Košutek), Bohun M., Půlkrábek, Modrovský, Esterka, Blaha, Siwiec, Podrazil

Před vzájemným zápasem měly oba týmy stejný počet bodů a nacházely se ve středu tabulky. Po závěrečném hvizdu Mikulčice svému soupeři odskočily.

Baník body v domácím prostředí nerozdává a sobotní duel to jen potvrdil. Mikulčice se dostaly do vedení po dvaceti minutách, když hostujícího brankáře pokořil Doza.

Vedení však vydrželo jen tři minuty a po brance Blahy se začínalo od začátku. Do kabin přesto odcházeli s jednobrankovým náskokem domácí fotbalisté.Pět minut před přestávkou vrátil Mikulčicím ztracené vedení Novák. Bojanovice nepatří k mužstvům, které by venku sbíraly body a ne jinak tomu bylo také zde.

Rozdílový gól padl čtvrthodiny před koncem, když nařízený pokutový kop proměnil domácí kapitán Pochylý a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Fotbalisté Bojanovic stačili už jen v samém závěru snížit, když se trefil Martin Bohun. Na vyrovnání už jim zbývalo strašně málo času a na body nedosáhli.

[league_table id=”971″ title=”Průběžná tabulka soutěže” number=”14″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Mohlo by se vám líbit...