Představujeme kluby: TJ Horňácko Hrubá Vrbka

Ve III.C třídě se pohybují ve středu tabulky a patří jim průběžné tabulce sedmé místo. Do historie tentokrát nahlédneme mužstvu – TJ Horňácko Hrubá Vrbka.

Historie klubu

Při založení se fotbalový oddíl jmenoval TJ Družstevník Kuželov a sdružoval tři obce: Kuželov, Hrubou Vrbku a Malou Vrbku. Největší zastoupení měli přitom hráči i funkcionáři Kuželova. Od roku 1987 nese oddíl název TJ ZD Horňácko Hrubá Vrbka a má přes 90 členů.

Klubovými barvami jsou žlutá, červená a černá. Členy výboru byli za Kuželov: Urban Jan, Prášek Jan, Křivák Antonín, ing. Jan Maňák, Zálešák Ladislav, Mlýnek František, Prachař František, Prachař Jiří, Prachař Jan, Čambal Vladimír, Horák Stanislav, Peprna Vladimír. Za Hrubou Vrbku: Černobýl František, Prachař František, Pavlík Lubomír, Jagoš Josef, Chovanec Jaroslav. Za Malou Vrbku: Sokol Jan, Sťahel Pavel.

První historický zápas odehrál oddíl na podzim roku 1973 (Kuželov – Suchov 2:1). Branky dávali Prachař Jiří a Čambal Vladimír. Mezi největší úspěchy oddílu patří první postup do III. třídy v sezoně 1976/77, když mužstvo s trenérem ing. Janem Maňákem ve Vracově zdolalo v baráži Čejč 7:1.

V sezoně 1994/95 (trenéři ing. Jan Maňák, Miroslav Drozd) postoupili muži do okresního přeboru, kde setrvali 3 roky. Trojici nejúspěšnějších trenérů doplňuje ještě Miroslav Stuchlík. Nejlepším střelcem historie oddílu byl na přelomu století Jiří Prachař, který měl na kontě 324 branek a hrál do 42 let.

Mezi nejlepší odchovance oddílu patří: Kostelanský Miroslav a Mlýnek Radek (Veselí – divize), v Kněždubu, Velké a Lipově působili Maňák Pavel, Maňák Jan, Bajko Petr, Prachař Radek, Kadubec Vít, Mlýnek Jan, Prachař Karel, Horák Stanislav, Peprna Vladimír, Prášek Petr.

Zdroj: tjhornacko.rajce.idnes.cz (rok 2016)
Zdroj: facebook TJ Horňácko Hrubá Vrbka (Foto 2015)

Zdroj: www.hrubavrbka.cz