Přestřelku v Šardicích zvládl lépe nováček OP

Bláznivý první poločas v Šardicích přinesl šest branek. Na dvě branky kyjovského Dominika Kuchaře dokázal rovněž dvakrát zareagovat Petr Vacula. V zápase padlo devět branek a přestřelku zvládl lépe nováček OP ze Šardic.

1.předkolo JM poháru

FK Šardice – FC Kyjov 1919 5:4 (3:3)
Branky: 8´ Doležal, 40´+45´(PK) Vacula, 75´+88´ Hučko – 16´+23´ Kuchař Dominik, 29´ Klimeš, 72´ Kuchař Jakub. Rozhodčí: Jonáš – Malík, Vavřinová. ŽK:  Maruška, Knoflíček – Kuchař D., Kůřil. ČK: 76´ Kuchař D. (Kyjov). Diváci: 135

Šardice: Vinca – Kyněra, Knoflíček, Benešovský, Zicháček, Doležal, Hála, Brhel (50´ Hučko), Maruška, Šprta (78´ Stehno), Vacula

Kyjov: Měchura – Bartoň M. (58´ Kuchař J.), Bartoň Z., Kuchař, Ingr (79´ Rubík), Riedl, Polášek, Klimeš, Klingel, Kůřil, Svoboda (62´ Bochýnek)

Domácí Šardice nastoupily do utkání z pozice vítěze okresního poháru a se dvěma posilami v základní sestavě.

Už v osmé minutě se šardičtí fotbalisté dostali do vedení, skóre utkání otevřel bývalý hráč Krumvíře Martin Doležal.

Pak ale otěže utkání převzal Kyjov a třemi góly výsledek otočil. Po čtvrthodině hry vyrovnal Dominik Kuchař a tentýž hráč o sedm minut později poslal hostující mužstvo do vedení.

Po půlhodině vedl Kyjov už o dvě branky, domácího brankáře Vincu překonal Klimeš. Závěr poločasu ale patřil Šardicím, resp. Petru Vaculovi

Ve 40. minutě pokořil kyjovského golmana Vacula poprvé a v posledních vteřinách první půle dokázal proměnit pokutový kop a stanovil poločasový výsledek na 3:3.

Po přestávce se dlouho nic nedělo, přesto se diváci na zápase nenudili. Další branky přišly až v závěrečných dvaceti minutách a přestřelka dál pokračovala.

Nejprve poslal znovu hosty do vedení střídající Jakub Kuchař, jenž se prosadil v 72.minutě. O tři minuty později už bylo znovu vyrovnáno, když se mezi střelce zapsal Hučko.

Klíčovou se ukázala 76.minuta utkání, kdy musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin hostující Dominik Kuchař.

Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 45žk NCH podražení soupeře z boku v souboji o míč 76žk +čk NCH bezohledné kopnuti soupeře z boku v souboji o míč

Kyjov už v oslabení nedokázal s výsledkem nic udělat a dvě minuty před závěrečným hvizdem inkasoval. Vítěznou branku Šardic vstřelil opět Hučko, který se do utkání dostal v 50.minutě, kdy nahradil Brhela.

Do zápasu zasáhla také třetí šardická posila, ale Radim Stehno dostal prostor pouze na necelou čtvrthodinu.

Šardice se díky postupu do 2.předkola utkají již v neděli 30.7.2017 s mužstvem SK Vacenovice.