Příprava: Dubňany přehrály hladce Staré Město

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupili fotbalisté Baníku Dubňany v sobotu 12.6.2021 na domácím pažitu proti soupeři hrajícímu 1.B třídu zlínského kraje – Jiskře Staré Město.

Přípravný zápas (12.černa 2021)

Baník DUBŇANY “A” (1.A) – Jiskra STARÉ MĚSTO (1.B) 5:1 (4:1)
Branky: 14´+59´ Jučica, 35´ (PK) Zelinka, 39´ Hlaváč, 44´ Noga – 10´ (PK)

Dubňany: I. Novotný (46′  M. Nedvědík) – L. Silný, Vl. Klimek (70′ P. Hlaváč), P. Hlaváč (46′ J. Sasínek), O. Krejčiřík ( 55′ J. Chludil) – D. Juřica (80′ O. Krejčiřík), D. Dekař, T. Zelinka, L. Noga – D. Sviták – J. Křižka.

Po dešťové přeháňce, kdy se pročistil vzduch a hřiště dostalo ,,ligové parametry” ( ono to pokropení před zápasem má ,,něco do sebe” a zkusím se domlouvat s Filipovičem, zda by se to mohlo zkusit v létě praktikovat ..??), kdy pro rychlou hru je vlhký trávník ideální!

Snaživý soupeř s nebezpečnými hráči v útoku nás prověřoval hlavně v prvním poločase, ve druhém už tempo opadlo a posledních třicet minut dohrávalo, slovy Vlasty Klimka – ,,to jsou uspávači hadů” a jelikož i my jsme za stavu 5:1 nebyli tolik agresivní a nenapadali soupeře na jejich polovině, vznikly ze zápasu trochu ,,šachy” připomínající můj taktický trénink s posuny hráčů v rozestavění! Přesto jsem byl – částečně spokojen s prvním poločasem ( až na bránění standartek, zbytečných faulech a nezrychlení v některých fázích hry). Hráči podnikali rychlé křídelní akce a kdyby všechno vyšlo, byl by výsledek poločasu ještě výraznější než 4:1.

Samozřejmě i soupeř ,,zlobil” ( ,,trošku” nám to vzadu ze začátku haprovalo), ale postupně si i to tzv. sedlo, i když cca 8 měsíční pauza je stále dosti znatelná. Borci už vědí, že u mě je ,,pochvala” když nic nevyčítám, přesto zde zmíním Dana Juřicu, kterému zápas docela vyšel ( jaká škoda, že v týdnu má je jeden trénink ,,díky” práci ), taky Kuba Křižka byl ,,při chuti” na hrotu útoku, no a svůj standart předvedli i další hráči squadry FKB!

Takže jo, výsledek by ,,šel”, některé úseky hry taky ( no, když se dobře potrénuje a sehraje a hlavně se udrží ,,dobrý duch” mužstva, nemusí to být zase špatné – ale samo to nepůjde)!

Teď nechám 2 týdny malinko ,,odfrknout” (dodělat studijní povinnosti, doléčit šrámy, věnovat se rodinám a taky sledovat EURO). Máme ,,model” přípravy jako loni ( trošku jiný, než ostatní oddíly vyšších tříd, kteří přípravu už jedou nepřetržitě ) a pro mě celkem tradiční!

Takže se borci pak můžou těšit na dvouhodinové tréninky pestrého zaměření 3x v týdnu a taky je v plánu už zajištěno sehnání 6 – 7 přípravných zápasů (kádr je široký).

Zdroj: facebook FK Baník Dubňany (Zdeněk Horák, trenér s licencí)

You may also like...