Příprava: Dvě vysoké výhry fotbalistů Vlkoše

Za poslední týden odehrál Vlkoš dvě přípravná utkání na hřištích soupeřů. V Žádovicích zvítězil 7:1 a nad Šardicemi pak Sokol dominoval v poměru 6:2.

Přípravné zápasy

Sokol ŽÁDOVICE – Sokol VLKOŠ 1:7 (1:1)
Branky Vlkoše: Hlaváč Radek 2, Čada Tomáš, Otruba Bronislav, Slavíček Jindřich, Menšík Ladislav, Klimeš Josef.

Vlkoš: Klajba – Menšík, Valenta, Šupa, Lunga, – Zálešák D, Čada, Otruba B, Bílý – Slavíček – Klimeš L. (Klimeš J, Novotný, Hlaváč)

Vyrovnaný první poločas, kdy s námi ještě Žádovice stíhali fyzicky běhat, se ve druhém proměnil v exhibici! Sice jsme vstřelili 7 branek, ale taky ještě 4 x nastřelili konstrukcí domácí branky a zahodili ještě dalších 5-6 100% šancí. Na to, že jsme se domluvili na poslední chvíli, tak utkání splnilo účel a konečně jsme si mohli zahrát zápas.

Baník ŠARDICE – Sokol VLKOŠ 2:6 (1:3)
Branky Vlkoše: Hlaváč Radek 2, Čada Tomáš, Otruba Bronislav, Koplík Dalibor, Lunga Pavel.

Vlkoš: Osička – Menšík, Valenta, Otruba J, Žandovský – Zálešák D, Čada, Otruba B, Lunga – Slavíček – Hlaváč (Fojtík, Klajba, Koplík, Novotný, Šupa)

Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale podržel nás brankář Martin Osička, když zneškodnil v prvních patnácti minutách tři domácí tutovky! Potom, ale začal náš tým hrát tak, jak má začali jsme daleko líp pracovat s míčem a dostavily se i krásný branky.

Nejprve Tomáš Čada v samostatném úniku udělal klíčku i domácímu gólmanovi 0-1. Na 0-2 zvýšil Broňa Otruba, když mu fantasticky na zadní tyči vrátil míč před prázdnou branku Čadis.

Třetí gól vstřelil Dalibor Koplík, který tečovanou střelou ze šestnácti metrů překonal domácího gólmana. Ve 45. minutě se prosadili i domácí a snížili na poločasových 1-3.

Ve druhém poločase nás domácí dvacet minut začali trochu přehrávat, ale bez vyložených šancí. Potom předvedl nádhernou individuální akci Radek Hlaváč, když obešel dva obránce domácích a udělal kličku i bezmocnému gólmanovi 1-4.

Pátý gól má na svědomí naše mladí, když nejprve Jindra Slavíček poslal fantastický balón za obranu na křídlo, kde z první našel Laďa Menšík před brankou Pavla Lungu, pro kterého nebyl problém kolem vyběhnutého gólmana skórovat 1-5.

V závěrečných deseti minutách nejprve domácí snížili na 2 – 5, ale poslední slovo si vzal Radek Hlaváč a po další individuální akci upravil výsledek na konečných 2-6!!

Myslím si, že jsme odehráli povedené utkání s mančaftem z vyšší soutěže a po zásluze zvítězili. Pochvalu za přístup k utkání zaslouží celý mančaft, výborně hráli stopeři Valenta, Otruba J., ale hráči utkání pro mě osobně byli Laďa Menšík a gólman Martin Osička.

Zdroj: facebook TJ Sokol Vlkoš
You may also like...