Šardice deklasovaly ve finále Kostelec a mají double

Ve finále okresního poháru proti sobě nastoupila mužstva Šardic a Kostelce. Favoritem utkání byl vítěz III.A třídy, který svoji dominanci v sezóně potvrdil také v tomto zápase.

Finále okresního poháru 

FK Šardice – SK Kostelec 8:0 (3:0)
Branky: 8´+23´ Vacula, 12´Kyněra, 48´ Brhel, 72´ Hála (PK), 74´ Hučko, 79´ Šprta, 80´ Gebhart. Rozhodčí: Dufek – Janík, Knotek, Horňáček. Delegát: Drozdy. ŽK: Kyněra, Novotný – Horák Da., Horák Du., Borkovec. Diváci: 180

Šardice: Vinca – Kyněra, Benešovský (66´ Čajka), Zicháček, Hučko (75´ Gebhart), Hála (82´ Košulič), Novotný (65´ Kolařík), Brhel (74´ Riedl), Maruška, Šprta, Vacula

Kostelec: Hudec – Kučera, Borkovec, Lochman, Horák Da. (46´ Černý), Kvaltin F. (32´ Macek), Mukenšnábl (62´ Talaš), Dobeš, Horák Du. (72´ Lecián), Kvaltin J., Kotásek (82´ Blatecký)

Ač hrají nižší soutěž, byly Šardice ve finále poháru favoritem. Svoji dominanci v aktuální sezóně následně potvrdili také na hřišti.

Finálový duel by prakticky rozhodnutý již po prvním poločase, kdy na stadionu v Mutěnicích svítil na ukazateli skóre stav 3:0 pro vítěze III.A třídy.

Šardice se dostaly do vedení v osmé minutě, kdy se prosadil Vacula. Za necelých pět minut překonal brankáře Hudce další tradiční střelec Kyněra.

Poločasový výsledek stanovil ve 23.minutě svou druhou brankou v utkání Vacula. Kostelec se v první půli střelecky neprosadil a výrazně ztrácel.Po přestávce pokračoval šardický koncert a soupeř nestíhal. Čtvrtý gól přidal krátce po zahájení druhého poločasu Brhel, poté se hra na delší dobu uklidnila.

Góly začaly padat až v posledních dvaceti minutách. V 72. minutě proměnil pokutový kop Hála a chvíli po něm se trefil i Hučko.

Sedmou branku vstřelil za dalších pět minut Šprta a skóre utkání uzavřel za minutku střídající Gebhart.

Šardice po vítězství ve III.A třídě, ovládly také okresní pohár a získaly double. Kostelec se po vysoké porážce musí soustředit na boj o záchranu v okresním přeboru.

Mohlo by se vám líbit...