Finále okresního poháru nabídlo osm branek, triumf slaví Bukovany

Ve středu 22.května 2024 se na hřišti v Rohatci odehrálo finále okresního poháru. Své síly v něm změřili lídr OP Družba Bukovany a pátý tým III.A třídy Dolní Bojanovice.

Bukovany se na finále naladily nedělní hladkou výhrou nad Petrovem, hattrickem je za výhrou táhl Jiří Pravda. Dolní Bojanovice měly uplynulý víkend volný los, o týden zpět si vyšláply na první Vacenovice a lídra porazily v domácím prostředí 2:0.

Vzájemný duel začala lépe favorizovaná Družba, která se dostala do vedení v 11.minutě. Přesně zamířil Bajko. Ve 24.minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Horňák a když o osm minut později přidal třetí trefu Křešťák bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Naději pro Dolní Bojanovice ale vzápětí vykřesal Pink a do kabin se odcházelo na stavu 1:3.

Také druhá půle nabídla divákům čtyři branky. Krátce po přestávce zvyšoval náskok favorita Radek Vykouk a pátou trefu přidal Jelínek. Za rozhodnutého stavu se za Bojanovice střelecky prosadili Blaha a v samém závěru Salajka.

STŘEDA 22.5.2024 (HŘIŠTĚ ROHATEC)

FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU

SK DOLNÍ BOJANOVICE – DRUŽBA BUKOVANY 3:5 (1:3)
Branky: 33´ Pink, 72´ Blaha, 90´ Salajka – 11´ Bajko, 24´ Horňák, 32´ Křešťák, 47´ Vykouk R., 63´ Jelínek. Rozhodčí: Vrbovský – Jahoda, Kukula. ŽK: Geschwandtner P. – Netík. Diváci: 300

Dolní Bojanovice:  Bílík – Pazderka, Veselý, Geschwandtner P., Lekavý, Baláš, Salajka, Blaha, Tomaštík, Vojáček, Pink, Chromeček (Osička, Seják, Siwiec, Sklenský, Blaha, Svobodník, Geschwandtner S.)

Bukovany: Kůřil – Grabec, Křešťák, Horňák, Bajko, Maruška, Studnička, Haník, Červenka, Netík, Pravda (Maněk, Vondryska, Vykouk K., Jelínek, Matuška, Hála, Urbánek)