Hráči Veselí zvládli i s mladíky generálku na Krajský přebor

Na Veselské utkání čekalo v letním slunečném počasí poslední přátelské utkání se slovenským celkem Gbely.

Přípravné zápasy

FC Veselí – TJ Nafta Gbely 3:2 (1:0)
Branky: 8´ + 85´ Joch, 47´ Suchánek – 55´ Ševčík, 68´ Zajíček

Veselí: Merkl (71´ Malík) – Grabec (17´ R. Kosek, 80´ Symerský), Vardan, Hodonský J., Hodonský D., Růžička, Šilhavý, Joch, Tomčal, Kosek D. (46´ Suchánek), Klimek

S kapitánskou páskou hrající B. Vardan

Ve veselské brance dostal šanci brankář Merkl a v sestavě chyběla řada důležitých hráčů, které z velké části nahradili ať už nedávní nebo právě současní dorostenci Veselí. Zkušenosti tak padly především na Klimka s Vardanem, kteří své výrazně mladší spoluhráče koordinovali po hřišti.

Hned v 8. minutě se dostali domácí do vedení, když Adam Tomčal vybojoval na pravé straně míč a přihrávka vápnem našla až Davida Jocha, který neměl problém se zakončením.

Komplikace pro trenéra Hrotka přišla v 17. minutě, když byl nucen kvůli zranění střídat J. Grabce.

Nejprve převzal Suchánek instrukce trenéra Hrotka, za minutu na hřišti již ve 47. minutě zvyšoval vedení Veselí na 2:0.

Hosté si však na Moravu nepřijeli pro debakl, ba naopak. Neboť již v 55. minutě snížil po pěkné kombinaci Adrian Ševčík. Jejich aktivita hlavně na pravé straně neustávala a chtěli si odvézt z Veselí slušný výsledek.

Srovnání se dočkali hráče hostujícího celku po 68 odehraných minutách, když nekompromisně zakončoval Zajíček. Z dalších šancí však branky nepřicházely.

Veselí se dostávalo do slibných příležitostí a nakonec dostal podobně jako při první brance i při té poslední Joch dostatek prostoru ve vápně 5 minut před koncem rozhodl.

Domácí Veselí tak z výrazně mladou sestavou dokázalo porazit soupeře z 5. slovenské ligy a svěřenci trenéra Hrotka se tak můžou příští týden chystat na 1. kolo KP