Žarošice do čele OP, Nenkovice jsou druhé

Nedělní zápasy Okresního přeboru přinesly body zejména domácím týmům. Venku uspěl pouze Starý Poddvorov a bod odváží Kostelec z Bukovan. Na prvním místě se osamostatnily Žarošice, na druhou příčku poskočily Nenkovice.

Okresní přebor – 6.kolo

Družba Bukovany – SK Kostelec 4:4 (3:3)
Branky: 1´+29´ Svoboda J., 23´ Vašíček, 81´  Kobylka – 7´ Kotásek (PK), 21´ Kvaltin J., 26´ Kučera, 77´ David. Rozhodčí: Chromek – Kolář. ŽK: Horáček – Kučera, Rotrekl. Diváci: 100

Domácí výběr šel už v první minutě do vedení po gólu Jakuba Svobody. Náskok vydržel pouze do sedmé minuty, kdy z penalty srovnal Kotásek. Přestřelka dál pokračovala. Na gól Jana Kvaltina odpověděl Vašíček.

Hostům zpět vrátil vedení Kučera, ale Svoboda znovu vyrovnal. První půle tak nabídla šest branek. Na další góly se muselo čekat. Až v 77.minutě Kostelec opět vedl po gólu Davida, ale Bukovany vyrovnaly za čtyři minuty, když Kobylka stanovil konečný výsledek.

Sokol Dambořice – TJ Starý Poddvorov 0:3 (0:0)
Branky: 50´ Veselský, 53´ Kašík, 70´ Skočík. Rozhodčí: Zálešák. ŽK: Gertner R., Skočík (oba Poddvorov). Diváci: 120

Dambořicím to letos příliš nejde a pohybují se až ve středu tabulky. To Poddvorov se drží mezi nejlepší čtveřicí. První poločas góly nepřinesl, vše podstatné se odehrálo po přestávce.

Během tří minut se trefili Veselský s Kašíkem a hosté mířili za třemi body. Pojistku přidal dvacet minut před koncem Skočík. Poddvorov zaznamenal druhou výhru na hřišti soupeře a je čtvrtý.

Sokol Nenkovice – Sokol Radějov 2:0 (2:0)
Branky: 23´ Kováč, 33´ Bayer. Rozhodčí: Lipár. ŽK: Bayer, Valenta, Raus – Ševeček Jan, Pátek. Diváci: 80

Nováček z Radějova se drží ve středu tabulky, zatímco Nenkovice se překvapivě pohybují téměř na čele tabulky. V domácím prostředí zaváhaly Nenkovice pouze s Dambořicemi, jinak všechny duely sezóny vyhrály.

Také tento zápas rozhodly již po prvním poločase, kdy se do střelecké listiny zapsali Kováč a Bayer. Hosté se ani po přestávce ke kýžené brance nedostali a do tabulky si připsali třetí porážku.

FC Lipov – KOVO Ždánice 5:1 (3:0)
Branky: 7´ Pavlas, 16´+90´ Tobiáš,  34´ Čerešňák M., 86´ Pravda – 83´(PK) Snášel. Rozhodčí: Hýbl. ŽK: Urbánek, Pravda – Horňák. Diváci: 100

Hosté přijeli do Lipova pouze s dvanácti hráči a tudíž měli domácí cestu k prvnímu vítězství ulehčenou. Do přestávky dal Lipov tři góly a bylo prakticky rozhodnuto.

Na další branky se čekalo až do závěru utkání. Nejprve snížil z penalty Snášel, aby Pravda a Tobiáš přidali další dvě trefy za záda hostujícího gólmana.

SK Žarošice – FK Dolní Bojanovice 3:1 (3:0)
Branky: 8´ Maroši, 33´ Šimeček, 38´ Frýbort – 57´ Blaha V. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: Hrabovský – Bohun M., Blaha V., Podrazil. Diváci: 100

Žarošice odehrály utkání netradičně až odpoledne, ale vítězství nad Bojanovicemi stejně přišlo. Hotovo bylo již po první půli, kterou domácí ovládli hladce 3:0. Po brankách Marošiho, Šimečka a Frýborta mohli hrát v klidu.

Po změně stran už se domácí nikam hnát nemuseli a hlídali si vybudovaný náskok. Bojanovice už stačily pouze snížit, když se po necelé hodině trefil Vladimír Blaha.

[team_standings id=”4818″ title=”Průběžná tabulka soutěže” number=”14″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]