Archív: Béčko Ratíškovic udolalo v domácím zápase Čejč

Zápas 14.kola IV.třídy ze sezóny 2008/09 a poslední kolo podzimní části svedlo proti sobě mužstva Baníku Ratíškovice B a Sokola Čejč. Domácí favorit se k výhře potrápil a nakonec zvítězil 3:2. Po sezóně slavil také postup do III.třídy.

IV.třída – 14.kolo (9.11.2008)

Baník Ratíškovice B – Sokol Čejč 3:2 (2:0)
Branky: 21´ vlastní, 40´ ?, 66´ Bábíček J. – 53´ Polák P., 71´ Fojtík L.; Rozhodčí: Hlaváček

Čejč: Bravenec P., Gründling, Polák, Kučera, Koliba J., Brhel (Peš J.), Mayer, Fojtík, Daněk, Vaněk, Ševela; trenér: L.Brhel

Utkání s aspirantem na postup se hrálo na hlavní hrací ploše, která byla předchozím deštěm dost měkká a potrhaná předešlým zápasem. Ale jak se říká terén je pro oba týmy stejný a s tím se lépe vyrovnali domácí. Úvodní branka padla ve 21.min po centru do vápna, kdy chtěl O. Brhel odkopnout míč z první, jenže ho trefil tak nešťastně, že letěl přesně k tyči vlastní brány a brankářská trojka P. Bravenec se natahoval seč mohl, ale marně – 1:0.

Druhá branka padla ve 40.min po velmi přísně nařízeném trestném kopu na hranici velkého vápna. Brankář si nejenže postavil málo-člennou obranou zeď, ale ještě si stoupl za ni, čehož využil domácí hráč a střelou kolem zdi k tyči zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase hráli domácí na jistotu a na brejky a tak se hra více pohybovala na půli domácích. V 53.min zahrával L. Vaněk rohový kop. Poslal míč na malé vápno, kde se krásně pověsil do vzduchu mezi třemi obránci P. Polák a hlavou snížil na 2:1.

V 66.min domácí při rychlém protiútoku dali centr přes celé vápno, kde si naběhl zkušený matador J. Bábíček, který prokázal fotbalové myšlení a hlavou poslal míč před opuštěnou bránu na svého spoluhráče, který už měl jednoduchou práci a zvýšil na 3:1. To už se domácí spoléhali na obranu.

V 71.min však chybovali ve velkém vápně, míč se dostal k L. Fojtíkovi, který s přehledem zkušeného střelce nedal domácímu brankáři šanci a snížil na 3:2. Náš tým na zbylé minuty utkání domácí, kteří se k naší bráně dostávali jen ze sporadických brejků, zatlačili, ale tlak našeho týmu vyšel na prázdno a bohužel jsme odešli poraženi.

Utkání pískal rozhodčí Hlaváček ze Suchova, který vedl utkání korektně a nemohou si oba týmy na nic stěžovat. Zasloužil by známku 8.

Zdroj: web.archive.org

You may also like...