Archív: Lužice prohrály vysoko ve Ždánicích

Máme tady další historické utkání, které se odehrálo na jaře v roce 2008. Zápas III.A třídy svedl v 18.kole proti sobě Baník Lužice a Kovo Ždánice.

III.A třída – 18.kolo (13.4.2008)

Kovo Ždánice – Baník Lužice 4:0 (1:0)
Branky: 34´ (PK), 64´, 70´, 77´

Lužice: Lamač – Mitrík – Mokroš, Měchura, Rychnovský – Ingr, Bušek, Šimčík, Ševčík – Hasoň, Anovčin

Na neděli 13. dubna bylo naplánováno 18. kolo III.A třídy. Lužice jely do Ždánic, kde se očekávalo velmi těžké utkání. Na podzim se v Lužicích tyto dva celky rozešly smírně 1:1. Ždánice začaly jarní část sezóny s famózní formou, když ve třech zápasech dokázaly třináctkrát skórovat. Lužice se naopak mohly pyšnit nejlepší obranou v soutěži, ale nic netrvá věčně.

Hosté do Ždánic přijeli o třinácti hráčích, včetně dvou dorostenců Skočíků, kteří včera z rodinných důvodů nemohli hrát za dorost. O to horší je, že nám prakticky nikdo nechyběl. Domácí si z počátku zápasu vytvořili mírnou herní převahu, drželi balón více na kopačkách, ale gólově se prosadit nedokázali. S většinou zakončení neměl brankář Lamač žádné problémy, jednou nás zachránila levá tyčka.

Z lužických hráčů dokázal ohrozit branku jen Bušek, jehož prudkou střelu brankář domácích s problémy vyrazil před sebe a následně pokryl. Důležitý mezník zápasu se odehrál ve 34. minutě, kdy po autu Rychnovský nechtěně kopl domácího útočníka v pokutovém území a rozhodčí zapískal penaltu.

Brankář Lamač si sice sáhl na míč, ale prudká střela skončila za jeho zády. Do konce poločasu se, krom hlavičky Anovčina, už nic zajímavé nestalo a tak šli hráči Lužic do kabin se zklopenou hlavou při nepříznivém výsledku 1:0. Ve druhém poločase Lužičtí Ždánice překvapili, nátlakovou hrou ovládali hřiště, domácí se po více než čtvrt hodiny hry zmohli pouze na vykopávání míčů, ale silný tlak ustáli, a dokonce dokázali z protiútoku vstřelit branku, která poslala hosty do kolen.

Obrana Lužic rezignovala, o pět minut později Ždánice hlavičkou po rohovém kopu zvýšily na 3:0. V 77. minutě si stoper Mitrík pokryl míč a po pádu domácího útočníka rozhodčí nepochopitelně zapískal pokutový kop, z nějž Ždánice zvýšily na 4:0. Toto skóre už nezměnila ani prudká Skočíkova střela z volného kopu, kterou brankář domácích robinzonádou vyboxoval na roh. Ždánice vyhrály 4:0.

Výsledky 18.kola

Čejč – Želetice 3:0
Dubňany B – Uhřice 1:3
Nenkovice – Prušánky 2:1
Dambořice – Milotice B 4:0
Dolní Bojanovice – Bohuslavice 3:0
Strážovice – Násedlovice 4:0

Zdroj: tjbanikluzice.cz