Archív: Želeticím se podařilo zvítězit nad Strážovicemi

V dalším archívním zápase zavítáme na zápas IV.A třídy mezi Želeticemi a Strážovicemi. Vyrovnaný duel 10.kolo na podzim roku 2014 přinesl těsné vítězství pro domácí výběr.

IV.A třída – 10.kolo (12.10.2014)

Sokol Želetice – Sokol Strážovice 2:1 (1:0)
Branky: Doležal, Klíč – Pelikán

Želetice: Šimeček – Svatoň, Doležal (60´ Šurýn), Marada, Koutný – Jakeš, Strmiska, Lefner (70´ Jetelina), Klíč (85´ Potěšil) – Járský, Čureja (náhradník Pánek); trenér: Chromý

Na Strážovice jsme měli z utkání ve Strážovicích špatné vzpomínky. Tam se nám zranilo několik hráčů a ani výsledkově to moc dobře nedopadlo. Pro zrychlení hry směrem dopředu se trenér Chromý rozhodl udělat několik větších změn. V útoku se prvně před domácím publikem představil Zdeněk Járský a k němu mu sekundoval Kristián Čureja. Do zálohy se vrátil uzdravší se Vladimír Lefner. Jediný kdo nám citelně scházel byl Lukáš Kludák, který se nemohl zúčastnit z rodinných důvodů.

Další velkou změnou byla stoperská dvojice Doležal , Marada. První poločas bylo vidět, že nové posty ještě nemají všichni zažité a někteří se spíše hledali. I přes mizerný výkon se nám podařilo skórovat. Rohový kop zahrával Ruda Strmiska a posadil míč na hlavu Petra Doležala, který si připsal první letošní trefu. V druhém poločase to bylo o něco lepší, ale druhý gól, který by přinesl uklidnění, se nám nedařilo dát.

Šance jsme nějaké měli, ale nebyli až tak vyložené a buď je zlikvidovali obránci nebo brankář Schöfr nebo míč skončil mimo branku. Hosté se dostávali do šancí sporadicky, snad největší spálil hostující Kořínek. Uklidnění přišlo asi tak deset minut před koncem, kdy po závaru před hostující brankou uklidil míč do branky střelou k tyči Tomáš Klíč.

Poslední dobou se nám však nedaří konce utkání a vše zdramatizoval Petr Pelikán. 43-letý veterán naše obránce udělal jako malé kluky a zakončil bravurně. Chybělo pět minut do konce a Strážovice cítili šanci na vyrovnání. My jsme však další šanci hostí nedovolili. Minutu před koncem jsme měli kopat pokutový kop, ale rozhodčí po konzultaci s hostujícím pomezním vytáhl faul mimo šestnáctku a nakonec z toho nic nebylo. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a snad to uspokojilo docela početnou skupinu diváků.

Zdroj: sokolzeletice.cz

Mohlo by se vám líbit...