Čtyři góly Lukáše Možíše zajistily Vřesovicím výhru

Sedm branek nabídl sobotní duel III.B třídy mezi Vřesovicemi a Bohuslavicemi. Vítězství zařídil domácímu výběru Lukáš Možíš, který zaznamenal všechny čtyři góly.

III.B třída – 23.kolo

Sokol Vřesovice – Sokol Bohuslavice 4:3 (1:1)
Branky: 8´+57´+ 80´+88´ Možíš L. – 10´ Vykouk R., 51´ Chvátal, 58´ Jung. Rozhodčí: Knotek. ŽK: Vykouk K. (Bohuslavice). Diváci: 40

Vřesovice: Kopecký – Žáček (90´ Janča), Sležek, Molek, Donátek, Bilíček P., Merta, Možíš L., Putna, Možíš Z., Ovesný

Bohuslavice: Mastný (26´ Fúsek) – Pařízek, Lev, Balajka, Jung, Vykouk R., Chvátal, Vykouk K., Franta, Doležal, Chimiák

Komentář k zápasu z pohledu Vřesovic

Sobotní utkání s týmem ze středu tabulky se od prvních minut hrálo v mírném, lépe vystiženo – pomalém – tempu, bez břinku a tzv. zdravé hráčské nálady a pohody, na mnohých bylo vidět, že ani to obyčejné zahrátí si fotbalu je nebaví, tak to opravdu navenek působilo.

V 8. minutě vystřelil v hranice velkého vápna Lukáš Možíš, subtilní hostující gólman Mastný míč nedokázal zkrotit, čímž jsme šli do vedení 1:0.

Hosté odpověděli brzy a Radkem Vykoukem v 10. minutě srovnali na 1:1.  Po tomto momentu, ale i před ním, pak došlo na oboustranný výše zmíněný herní jakoby projev, velmi často bylo dobře vidět, že když jeden hráč měl míč, ostatní stáli (a to doslova), v lepším případě se mohli přistihnout při chůzi, o nabízení se spoluhráči formou běhu, tedy nabíhání, se nedá hovořit téměř vůbec.

A tak nepočetní diváci, kteří se soustředili hlavně u specialitami provoněného šenku, měli větší zážitek gastronomický než fotbalový, prostě takhle to bylo. Ze sportovního hlediska vyhodnoceno některými přítomnými “kibicami” jako smutná realita jinak krásného slunečného odpoledne.

Druhý poločas divákům přinesl aspoň více vstřelených gólů. Nejprve jsme soupeři svou typickou nerozhodností a nepozorností galantně nabídli vedení 1:2, trefil se Chvátal, my jsme naštěstí měli v týmu Lukáše Možíše, jenž nechtěl hosty příliš dlouho nechat v naději na dlouhodobější vedení a raději za šest minut srovnal.

Jenže naše neponaučitelnost je zřejmě chronického rázu, již minutu poté nás soupeř zaslouženě vytrestal a šel Jungem opět do vedení. Nám se nedařila (sou)hra skoro vůbec, drhlo to, soupeři stačilo opravdu málo, aby byl úspěšný.

Už to i vypadalo, že si hráči z předměstí Kyjova odvezou všechny body, jenomže Lukáš Možíš nechtěl nechat přítomným domácím divákům zhořknout sousta voňavých pochutin v ústech a dvěma trefami v 80. a 88. minutě skóre natrvalo otočil v náš prospěch.

Jako “správné” hostitele naše hráče napadla v závěru zajímavá idea, možná šlo o vnuknutí, těžko říci – nechat soupeře vyzkoušet, jak se dají spalovat tutovky, hosté možná zaskočeni touto neobvyklou nabídkou, své stoprocentní šance zazdili, a tak i asi zaslouženě tímto na body nedosáhli.

[league_table id=”242″ title=”Průběžná tabulka soutěže” number=”14″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]