Derby skončilo remízou, blíže k výhře měly Moravany

V okresním přeboru se proti sobě postavila mužstva Moravan a Kostelce. Vyrovnané derby nakonec nemělo vítěze a skončilo nerozhodně 2:2. Slavoj mohl slavit tři body, ale náhodná střela deset minut před koncem skončila pouze na tyči.


Okresní přebor – 5.kolo

Slavoj Moravany – SK Kostelec 2:2 (1:0)
Branky: 20´ Novák, 66´ Buštík – 46´ Horák Da., David. Rozhodčí: Horňáček – Dufek, Blažková. ŽK: Pintera, Šeďa – Horák Da., Kotásek, David. Diváci: 150

Moravany: Strmiska – Drobilík, Bařina, Kalinec (29´ Bochýnek), Zbořil, Buštík, Pintera, Vaculík, Zýbal, Šeďa (85´ Hudec), Novák

Kostelec: Šimeček – Černý, Borkovec, Lochman, Horák D., Kvaltin F., Horák Du. (70´ Hochman), Kučera, Kalaš, Kavltin J., Kotásek (46´ David)

Na derby v Moravanech dorazila velice slušná divácká návštěva, která od první minuty sledovala velice mátožně hrající domácí a útočně naladěné hosty. Jenže Kostelec své šance nevyužil a ve 20. minutě skóroval po hrubé chybě hostující obrany moravanský Novák.

Obraz hry se ale do poločasu nezměnil, Kostelec útočil, ale nebyl schopný vystřelit přímou střelu na branku, Moravany hrály na údržbu výsledku. V poločase kostelecký trenér Macek vystřídal nevýrazného a nervozního Kotáska, který jen těsně unikl druhé žluté kartě a na hřiště poslal střelce Davida a na hře se to hned projevilo.

T-shock

Ve 30. vteřině 2. poločasu David uvolnil na křídle Davida Horáka, který s přehledem vyrovnal, za dalších deset minut, po závaru ve velkém vápně Moravan, David prostřelil vše co mu stálo v cestě a Kostelec vedl.

Bohužel další dvě šance nevyužil a domácí svou druhou střelou na branku v 66. minutě vyrovnali, Buštík se trefil z voleje přesně. A mohli i otočit výsledek na svou stranu. Deset minut před koncem skončila náhodná střela na tyčce kostelecké branky a od ní se odrazila do rukou hostujícího brankáře.

Takže nakonec remízový král OP Kostelec uhrál čtvrtou remízu z pěti zápasů.

autor reportu – Zdeněk Trutman

Mohlo by se vám líbit...