Dubňanský trenér Zdeněk Horák v rozhovoru pro Hodonínský FOTBAL

Exkluzivně přinášíme rozhovor s trenérem Baníku Dubňany. Našemu webu poskytl krátký rozhovor Zdeněk Horák, který má starost obě dubňanské mužstva v 1.A třídě i ve III.A třídě.

Trenérem Dubňan jste od zimní přestávky, s jakým cílem jste mužstvo přebíral?

Cíl byl posílení ,,A” mužstva za účelem stabilizace výkonnosti ( v polovině soutěže byly pouze 4 body od posledního místa), brzká záchrana a postupné vybudování konkurence schopného kolektivu.

Máte pod křídly pouze „A“ mužstvo nebo i rezervní tým? Jak máte rozděleny kompetence s asistenty?

Nastoupil jsem s úkolem koordinovat A i B mužstva tak, že u ,,A” budu já jako trenér + asistent, vedoucí a u ,,B” bude asistent a vedoucí s tím, že nesu zodpovědnost za nominace k zápasům ( ale vše mám na bázi komunikace a domluvy, spolupracuji tudíž s Tomem Příkazským u ,,A” a s Bohdanem Blahou, Alešem Hartmanem a Radkem Žurovcem u ,,B”). V praxi je to tak, že úterý a středa trénujeme společně (popř. skupinově) cca i 20 – 22 hráčů, pátek samostatně ,,B” a  kádr ,,A” cca 18 + 16 hráčů.

Máte raději útočné nebo obranné pojetí hry?

Preferuji útočný fotbal s rychlými křídelními kombinacemi ( třeba v nedávné minulosti Plzeň s Horváthem, nebo Brucknerovo pojetí – to byl fotbal dle mého gusta). Samozřejmě s aktivní obranou ( raději vítězím 2:0, 3:1 než 6:3 …) a k tomu je potřeba dobrá kondice!!!

Zapojujete do mužstva i dorostence, ať už do prvního nebo rezervního týmu?

S dorostenci jsem spolupracoval už před rokem u ,,béčka” a těšilo mě, že se i kluci sami hlásili a měli zájem si jak zahrát, tak i zatrénovat. V tomto trendu pokračuji i nyní u ,,A” a vidím tam u některých velkou perspektivu nejen do ,,B”, ale i do ,,A” mužstva.

Odehráno je pět kol, obě mužstva se drží v popředí soutěží. Takže asi převládá spokojenost s výsledky a výkony?

Spokojenost je tak 50 na 50. Výsledkově zatím dobrý ( u ,,B” si cením hlavně postup v poháru do jarní části), herně to ještě v obou kolektivech skřípe. Oba prošly obměnou a určitý čas potrvá, než si to tzv. sedne a vychytají se všechny neduhy. Ale potenciál je dobrý a hlavně: kluci chtějí pracovat a to je základ.

V 1.A třídě zatím dominují fotbalisté Veselí nad Moravou. Kdo je podle Vás největším favoritem na postup?

Veselí je zatím 100%  a drtí své soupeře ( už minulou sezónu měli ,,našlápnuto”), boj o 1. místo mají rozjetý dobře, za mě favorit č.1.  Sekundovat jim jistě bude kvalitní Lednice!  ,,Fotbalové” jsou Nikolčice a nebezpečné Milotice s Vaškem a Doležalem, hodně silný kádr mají z mého pohledu v Rohatci.

S jakým umístěním bude spokojen po podzimní části?

Důležitý je počet získaných bodů ( za mě je cca 24 slušný počin pro jaro), tak aby se v zimě dobře pracovalo. Samozřejmě vzhledem k silné fanouškovské obci chceme, aby umístnění bylo co nejlepší a hlavně naším fotbalem  bavit !!!

ROZHOVOR NELZE DÁLE ŠÍŘIT BEZ PŘEDCHOZÍHO SOUHLASU PROVOZOVATELE WEBU A UVEDENÍ ZDROJE !!! (vyjma FK Baník Dubňany)

Zdroj: www.hodoninsky-fotbal.cz

You may also like...