Exsparťani sestřelili čtyřmi góly v prodloužení Hodonín

Souboj Liberce a Hodonína byl na programu v rámci 3. kola domácího poháru.

MOL Cup – 3. kolo

FK Hodonín – FC Slovan Liberec 0:4 po prodl. (0:0)
Branky: 103´+ 114´ Pulkrab, 113´ Hybš, 120´ Folprecht Rozhodčí: Berka – Pelikán, Podaný Delegát: Dofek ŽK: Mareš, Žák – Bosančič Diváci: 800

Hodonín: Petráš – Fojtík, Čurgali, Hesek, Holešinský, Vinkler, Komara (63´ Polách), Mareš, Paděra, Tulaydan (71´ Sasín), Žák (74´ Dekleva)

Liberec: Hladký – Kulhánek, Kúdela, Karafiát, Malinský (62´ Coufal), Bosančič, Hybš, Havelka, Bartl (63´ Pulkrab), Vácha (77´ Folprecht), Voltr

Domácí Hodonín se Liberce absolutně nezalekl a v úvodních minutách hrál více než vyrovnanou partii s účastníkem první ligy.

Po čtvrthodině hry se Slovan díky chytré rozehrávce rohového kopu dostal do zakončení, Petráš však vytáhl skvělý zákrok.

Na konci poločasu se díky zvýšené aktivitě dostali do šancí i domácí, ani v jedné však úspěšní nebyli. V 56. minutě nedokázal skvělou příležitost využít Fojtík poté, co obešel i libereckého brankáře.

Sporný moment přišel o pár minut později, kdy se domácí snažili reklamovat ruku v pokutovém území – neúspěšně. Dvě velké šance se zrodily na obou stranách. Nejprve Paděrova střela minula bránu a později pak trefili liberečtí tyč.

V závěru měli hosté drtivý nápor, skvělý Petráš však poslal zápas do prodloužení.

I na úvod prodloužení byl připraven Petráš, který stále držel naděje Hodonína na postup. Liberec však nadále neustupoval od svého tlaku a první desetiminutovka prodloužení se hrála na domácí polovině.

Na hráčích Hodonína se však s postupem času začal projevovat nedostatek fyzické kondice, čehož dokázali hosté využít. Matěj Pulkrab se ideálně zorientoval a poslal Slovan ve 103. minutě do vedení.

Hodonín však před svými fanoušky nechtěl dát favorizovanému soupeři nic zadarmo a ve velké šanci se po vhazování objevil Mareš. Svou šancí však pohrdl.

Po zásluze tedy Liberec trestal podruhé. Další exsparťan zasadil Hodonínu přímý zásah, tentokrát si připsal branku Hybš.

Povedené prodloužení korunoval ve 116. minutě svojí druhou a tentokrát více než krásnou brankou Pulkrab. Poslední hodonínský odpor zlomil v poslední minutě Folprecht.

Hodonínská cesta MOL Cupem se tak po srdnatém výkonu skončí ve 3. kole.

You may also like...