Hodonín s Líšní nebodoval, rozhodl první poločas

K dalšímu mistrovskému zápasu cestoval Hodonín do Brna, kde se utkal s Líšní. O osudu zápasu rozhodl již první poločas, ve kterém domácí vstřelili tři góly. Po přestávce se utkání již jen dohrávalo.

MSFL – 22.kolo

SK Líšeň – FK Hodonín 3:0 (3:0)
Branky: 27´ Elekana, 41´ Machálek M., 45´ Machálek T.; Rozhodčí: Hlubinka – Vostrejž, Sedláček. ŽK: Minařík – Cvijovič, Dekleva, Paděra, Novotný. Diváci: 355

Líšeň: Kotnour – Hlavica, Bednář, Minařík, Krška, M. Machálek (73´ Mykhailovskij), Fila (59´ F. Smrčka), Zezula, Reteno Elekana, Fall (31´ T. Machálek), Demeter

Hodonín: Lupač (34´ Petráš) – Křivánek, Paděra, Hesek (61´ Suchý), Dovhanjuk,, Novotný, Šturma, Dekleva, Fojtík (54´ Žák), Cvijovič, Sasín

Hodonín jel do Brna povzbuzen dvěma domácími výhrami (Petřkovice 3:1, HFK Olomouc 6:1), ale na domácí výběr tato pozitivní bilance neměla vliv.

Líšni se před vlastními diváky daří a potřetí v řadě zvítězila 3:0. O osudu utkání rozhodl již první poločas, který se domácím velmi vydařil.

V osmé minutě se do míče opřel levačkou Krška a brankář Lupač se musel protáhnout skokem k pravé tyči. O minutu později Fojtík viděl, že Kotnour je daleko z brány a tak se ho snažil ze čtyřiceti metrů přelobovat. A málem se to povedlo, brněnský brankář se nestihl vrátit a míč se těsně otřel boční tyč.

Po čtvrthodině hry mohli jít domácí do vedení. Po rohu Líšně se k odraženému míči dostal Machálek a jeho ránu z voleje vytáhl robinzonádou Lupač mimo tři tyče.

Mohlo ale udeřit na druhé straně. Kotnour podběhl centr, k míči se dostal Sasín, jenže ten trefil jen dobře postaveného obránce stojícího u tyče. K dorážce se poté dostal Fojtík a o pár centimetrů minul levou tyč.

Otřepané pravidlo nedáš – dostaneš znovu zafungovalo. Hodonín měl dvě jasné gólovky, místo toho však inkasoval. Z dvaceti metrů vyslal krásnou ránu Reteno Elekana a Lupač se po střele natahoval marně – 1:0.


Za minutu mohlo být srovnáno.  Z dálky se opřel do míče hodonínský hráč Šturma a Kotnour musel kontroval celou situaci. Nakonec šel tento pokus těsně vedle.

Ve 34.minutě musel Hodonín nuceně střídat, zraněného brankáře Lupače nahradil Petráš. Ten však udržel čisté konto jen sedm minut.

Milan Machálek se dostal do volného prostoru, který mu připravil Demeter a autor branky si mohl v klidu vybrat, kam míč pošle. Měl dostatek času na zakončení a poslal navštívenku do protipohybu střídajícího brankáře Petráše – 2:0.

V závěru poločasu domácí spustili neuvěřitelnou ofenzivní smršť. Elekana se prodral po levé straně, skvělou individuální akcí připravil další tutovku, tentokrát pro střídajícího Tomáše Machálka a ten s ní naložil bez větších problémů – 3:0.

V 56.minutě se hosté málem dočkali kontaktní branky. Centr z pravé strany zahrával Paděra a hlavičkující Sasín pořádně protáhl Kotnoura, jenž musel zasahovat nadvakrát. Ve druhém případně dokonce v sedě. Těžkou situaci dokázal ustát.

Na druhé straně Tomáš Machálek pronikal středem hřiště, šel prakticky sám na bránu, ale nejprve nevyzrál na Petráše a poté z dorážky vytloukl bloky jednomu z obránců.

Pět minut před koncem byly k vidění dvě velké šance domácích. Nejprve střílel z dobré pozice Tomáš Machálek, jeho ránu Petráš vyrazil a o dorážku se postaral Smrčka. Jeho pumelice z malého vápna šla vysoko nad.

Líšeň po zásluze vítězila 3:0, když o své výhře rozhodla v průběhu prvního poločasu. Druhá část se v podstatě jen dohrávala, i když nějaké šance k vidění byly, více branek už se diváci nedočkali. Celkově to byl pohledný duel plný šancí a zajímavých momentů.

Zdroj: onlajny.com

Mohlo by se vám líbit...