Hovorany dostaly od Hroznovky desítku

Hodně nepovedené utkání mají za sebou fotbalisté Hovoran, kteří v domácím prostředí inkasovali od druhé Hroznové Lhoty deset branek a dál jsou namočeni v sestupových vodách.

1.B třída – 20.kolo

FK Hovorany – Sokol Hroznová Lhota 0:10 (0:5)
Branky: 2´ Bíla, 4´+61´ Červenka, 11´+33´+85´ Lipčík P., 31´ Schwarzbier, 77´+79´ Bartošek, 89´ Lipčík L. Rozhodčí: Kulíšek – Pátek, Fridrich. ŽK: Matyáš (Hroz. Lhota). Diváci: 100

Hovorany: Doležal – Šurýn Z., Košulič (65´ Lipták), Slovák, Ivan O., Šurýn J., Ondoušek, Ivan M., Válek (84´ Pospíšil), Stehlík (73´ Parči), Hudec

Hroz. Lhota: Kusalík – Matyáš (65´ Náhlík), Červenka (87´ Smetka), Vaverka, Bíla, Bartošek, Falešník, Schwarzbier, Lipčík P. (89´ Míka), Gazárek, Lipčík L.

Těžkou ránu v boji o záchranu dostaly Hovorany, které ostudně prohrály s Hroznovou Lhotou. Zapomenuty jsou remízy ve Vacenovicích a s Uhřicemi. Od druhého týmu tabulky je to lekce z produktivity.

Hosté šli od úvodních minut za třemi body. Ve druhé minutě otevřel skóre Bíla a chvíli na to jej následoval Červenka. V 11.minutě zvyšoval na 3:0 Petr Lipčík a bylo prakticky rozhodnuto.

Do konce prvního poločasu přidala Hroznovka ještě dvě branky, krátce po sobě se prosadil Schwarzbier a znovu Lipčík.

Také po přestávce hosté pokračovali v nasazeném tempu, ale góly přišly a až v druhé polovině poločasu.

Šestý gól přidal po hodině hry Červenka, čtvrthodiny před koncem udeřil během dvou minut Bartošek hned dvakrát a bylo to 8:0.

V 85.minutě zkompletoval hattrick Petr Lipčík a poslední slovo měl minutu před závěrečným hvizdem Lukáš Lipčík.

Hovorany nedokázaly najít recept na favorizovaný hostující tým a po dvou nadějných výsledcích přišel nečekaný debakl.