Juniorky Vlkoše první v turnaji juniorek a druhé v turnaji žen

Do Sklárenské haly se v sobotu sjelo téměř 100 fotbalistek z Moravy a Slovenska. Dopoledne bylo na programu klání juniorek a odpoledne turnaj žen. Pořádající DFO Vlkoš vyslal své hráčky jak do dopolední tak odpolední části.
Minulou sobotu tady DFO Vlkoš hostilo ukončení futsalové části divizní soutěže a dnes tady uspořádalo svůj tradiční halový turnaj s mezinárodní účastí. Účastníci – týmy: Nesyt Hodonín juniorky, Lokomotiva Horní Heršpice juniorky, FK Kovo Beluša juniorky a ženy, FK Senec ženy, FK Důbravka Bratislava ženy, TJ Lůžkovice ženy a DFO Vlkoš juniorky i ženy. Zápasy rozhodovali rozhodčí – Dufek a Moravčík.

Je pravda, že naše původní myšlenka turnaje – „přijeď z ženami i juniorkami“ na turnaj a bav se a utužuj kolektiv se těžce plní, ale my trenéři okolo dívčího fotbalu ve Vlkoši si myslíme, že myšlenka je to správná a je třeba se jí držet a nenechat se odradit.

Pro pořadatele je velké riziko pořádat turnaj v kategorii juniorek poněvadž klubů a týmů, které se zabývají mládeží děvčat je málo. Je to způsobeno hlavně tím že základna v dívčím fotbale je malá, rozptyl týmů, které se zabývají ženským fotbalem je velký a mateřské kluby nehodlají hradit dívčím týmům náklady. Proto se snažíme dělat v jednom dni turnaj pro ženy i juniorky, ale i tak je s obsazením vždy problém.

Letos jsme ještě minulý týden měly přihlášeno 6 týmů juniorek a 6 týmů žen, ale nakonec jsme rádi za čtyři týmy juniorek a turnaj žen jsme museli obsadit svými dvěma týmy aby byl turnaj o šesti týmech –uvádí Josef Novosad.

Výsledky

VLKOŠ  – Hodonín 8:0
H.HERŠPICE –  Beluša 1:1
Hodonín – H.HERŠPICE 0:3
VLKOŠ – Beluša 5:1
H.HERŠPICE – VLKOŠ 1:4
Beluša  – Hodonín 8:0

Každý tým juniorek odehrál 3 zápasy to je 60 minut halového fotbálku a to je pro naše mladé fotbalistky dobrá porce.

JUNIORKY

TABULKA 10.02.2018

1. DFO VLKOŠ 9 bodů 17:2
2. TJ Kovo BELUŠA 4 body 10:6
3. Lokomotiva H. HERŠPICE 4 body 5:5
4 . FK Nesyt HODONÍN 0 bodů 0:19

Nejlepší střelkyně: Jana Polešovská (DFO Vlkoš) –  6 gólů
Talent turnaje Juniorek: Timea Jakubíková (Kovo Beluša)
Nejlepší gólmanka: Šelbická (H.Heršpice)
Objev turnaje: Nikola Hanáčková 2006 (DFO Vlkoš) – 2 góly

ŽENY
Těsně před turnajem zrušil svou účast jeden z přihlášených z důvodu chřipky. Tím nastalo obrovská dilema, dát týmům, které přijedou z dálky jen 4 zápasy a prodloužit minutáž, nebo do turnaje zapojit i juniorky a vše co má ve Vlkoši fotbalové nohy. Druhá varianta zvítězila a to i přesto že i nás napadla chřipka, pracovní povinnosti, plesy.

Výsledky

Lužkovice  – Důbravka Blava 1 : 2
Senec  – Vlkoš ZELENÁ 0 : 3
Vlkoš ŽLUTÁ –  Důbravka Blava 0 : 1
Vlkoš ZELENÁ –  Beluša 1 : 0
Lužkovice  – Vlkoš ŽLUTÁ 1 : 0
Beluša  – Senec 4 : 0
Vlkoš ŽLUTÁ –  Vlkoš ZELENÁ 0 : 2
Důbravka Blava – Beluša 2 : 0
Lužkovice  – Senec 2 : 2
Vlkoš ZELENÁ –  Důbravka Blava 0 : 2
Beluša  – Lužkovice 1 : 0
Vlkoš ŽLUTÁ –  Senec 1 : 1
Vlkoš ZELENÁ –  Lužkovice 3 : 0
Důbravka Blava – Senec 2 : 0
Beluša  – Vlkoš ŽLUTÁ 3 : 3

Ženy – všechny týmy předvedly fotbalovou, rychlost, zápasy byly vyrovnané, většina zápasů skončila rozdílem jednoho gólu, žádný zápas neskončil bezgólově. Slovenské týmy potvrdily svou kvalitu jak v rychlosti tak v zaujetí.V ženách každ ý tým odehrál 80 minut sálového fotbalu. Naše juniorky zvládly za celý den neuvěřitelných 140 minut a to z úsměvem na tváři.

Tabulka ženy

1. FK Důbravka Bratislava 15 bodů 9:1
2. DFO Vlkoš zelená 12 bodů 9:2
3. FK Kovo FK Beluša 7 bodů 8:6
4. TJ Lůžkovice 4 body 4:8
5. DFO Vlkoš žlutá 2 body 4:8
6. FK Senec 2 body 3:12

Nejlepší střelkyně: Natalia POHORELCOVÁ (Kovo Beluša) – 3 góly
Lucie CHLEBANOVÁ (Kovo Beluša) – 3 góly
NOVOSADOVÁ (DFO Vlkoš) – 3 góly
Nejlepší gólmanka: Dominika JANEKOVÁ Kovo Beluša

Sestavy týmů DFO VLKOŠ
DFO Vlkoš juniorka zelení: Julka Sležková – Jana Polešovská, Aneta Svatošová, Monika Strmisková, Eva Horňáčková, Soňka Podráská, Hanáčková Zuzka a Nikola.

DFO Vlkoš ženy žlutí Silvie Aujeská – Pavla Mezihoráková, Tereza Vlčková, Anna Hlaváčová, Lucie Lipková, Kateřina Lukešová, Adriana Madajová, Edita Novosadová.

Největší radost udělal pořádajícímu oddílu tým juniorek. Vlkošské mladé naděje vyhrály dopolední turnaj. Poté byl ale ještě stejně složený tým kvůli na poslední chvíli odřeknuté účasti Mnichova Hradiště nasazen i do odpoledního turnaje. Mladý tým, který měl mezi staršími hráčkami sloužit pouze jako sparingpartner, si však udržel výbornou formu z dopoledního turnaje. Děvčata dokázaly porazit všechny ženské týmy kromě celku z Bratislavy a nakonec skončil na výborném druhém místě.

Turnaj skončil spokojeností všech účastníků uvádí pořadatel celé akce Josef Novosad. Dovolím si tvrdit, že se nám opět povedlo navodit solidní sportovně – rodinnou atmosféru. Letos se opravdu sešli v Kyjově super lidi. Velké poděkování patří našim holkám, rodičům kteří se zapojili do organizace a servisu. Samosebou dík patří Richardu Hýblovi, Tomáši Madajovi a Davidu Novosadovi jako zajišťujícím pořadatelům Problémy, které pak provází pořádání turnaje jsou malicherné.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE ÚSMĚV I TAKOVÉHO TÝMU KTERÝ TŘEBA NESKONČIL NA “BEDNĚ”, ALE BYL TŘEBA POSLENÍ – ONO TOTIŽ ŽÁDNÝ Z ÚČASTNÍKŮ POSLEDNÍ NENÍ, POSLEDNÍ JE TEN CO PRO SPORT NIC NEUDĚLAL

Ještě jednou díky všem účastníkům

Připravil: Josef Novosad

Mohlo by se vám líbit...