MOL Cup: Mareš vystřelil Hodonínu postup do dalšího kola

Úterní odpoledne patřilo v Hodoníně pohárovému utkání mezi domácím Hodonínem a druholigovým týmem Vítkovic.

MOL Cup – 2. kolo

FK Hodonín – MFK Vítkovice 1:0 (1:0)
Branky: 32´ Mareš. Rozhodčí: Mikyska Jan – Paták Jan, Dohnálek Jan Delegát: Chytil Ivo ŽK: Žák – Dramé Diváci: 650

Hodonín: Lupač – Mareš (71´ Sasín), Čurgali, Paděra, Žák, Vinkler, Hesek (65´ Polách), Michna, Dekleva, Holešinský, Fojtík (71´ Šturma)

Vítkovice: Nemrava – Cverna, Kotouč, Hruzík, Ožvolda, Dramé, Szotkowski, Hýbl, Pavelka (64´ Prajza), Bzirský (64´ Matěj), Kučera

Druholigový celek přijel do Hodonína s celou řadou mladých hráčů, jen minimum z nich ze základní jedenáctky okusilo víkendový duel s Opavou, který Vítkovice proti favorizované Opavě nezvládly.

Stejně tak trenér Komňacký udělal několik změn, některými z nich jsou např. nasazení brankáře Lupače místo Martina Petráše a nechání kapitána Polácha a útočníka Dovhanyuka pouze mezi náhradníky. Kapitánskou pásku tak převzal další zkušený hodonínský hráč Hesek.

Šance hostů z přímého kopu. Zdroj: Ondra Pavlík

Vítkovice se v úvodních minutách utkání snažily ukázat své kvality, avšak branka nepřicházela. Po čtvrt hodině hry byl blízko i Hodonín, kdy přišla šance po kombinaci a následné kolmé přihrávce Fojtíka na útočníka Žáka, jemuž chyběl krůček s úspěšnému zakončení a brance.

Hodonín přebral z velké části iniciativu, která se vyplatila ve 32. minutě, kdy se odrazil centr Fojtíka k Marešovi, jehož střela zapadla ke vzdálenější tyči branky Nemravy.

Domácí tak mohli jásat nad skvělým poločasovým výsledkem!

Do druhého poločasu nastoupili hosté s jednou změnou, na místo Kučery přišel Fiala. Hosté se od začátku druhého poločasu snažili získat prostor na hřišti a změnit nepříznivý vývoj utkání. Největší šanci měli vítkovičtí ve chvíli, kdy Pavlenka vymyslel přihrávku, kterou Szotkowski ve skluzu před bránou netrefil.

Vše jen dospělo ke dvojímu střídání z řad Vítkovic a jednomu na straně Hodoníně, na hřišti se tak objevil i velezkušený Tomáš Polách, jenž se po pár minutách uvedl přízemní střelou do náručí branáře Nemravy.

Otevřený boj ve druhém poločase skončil i po šancích na obou stranách bez branek a tudíž se mohou hráči Hodonína radovat z výhry a postupu v domácím poháru.

Mohlo by se vám líbit...