Pokřik na trenéra, dvě branky a tři body

Slunné odpoledne v podání divizního Hodonína, který se musí ještě hodně otáčet aby držel své naděje do vyšší soutěže a udržení aktuálního prvního místa v MSD-D. Soupeřem jim byl poslední Holešov

MSD-D – 19. kolo

FK Hodonín – Holešov 2:0 (0:0)
Branky: 59´ Šturma, 90´ Dovhanyuk Rozhodčí: Marek Daniel – Gasnárek Michal, Drozdy Luboš. Delegát: Bábiček Josef ŽK: Kyselka – Janalík, Bačík, Roubalík Diváci: 350

Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka, Bartoš, Hesek, Šturma, Paděra, Červinek, Holešinský (74´ Čambal), Fojtík, Masaryk (89´ Dovhanyuk)

Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Čep, Roubalík, Křenek (88´ Urba), Marek, Polomík, Palík, Matulík, Lomaka

První polovina zápasu v Hodoníně byla především v režii domácích, kteří se snažili držet míč a vytvářet si příležitosti, bohužel ani jedna z nich se neujala a tak za zmínku stojí snad jen narážka z řad diváků na trenéra Komňackého “Komňacký vylez už konečně” a následná snaha domácího hlasatele o motivaci fanoušků především k fandění!

Z řad hostů se zajímavou šanci blýsknul s jedenáctkou hrající Patrik Polomík, jehož střela skončila jen těsně mimo levé tyče branky Hodonína, v níž dneska nastupuje Martin Petráš. Výsledkem poločasu byla tedy remíza 0:0.

Hodonínský nástup do druhé půle gradoval 59. minutou, ve které se prosadil kapitán Zdeněk Šturma. Podobný vývoj jako v první půli, sledovalo 350 diváků i ve druhém poločase. Ovšem nakonec s radostnou tečkou pro Hodonín, v 89. minutě střídající Dovhanyuk se prosadil minutu po svém příchodu na hřiště.

Hodonín tedy udělal důležitý krok v probíhající jarní části Fortuna MSD-D, protože z druhého místa číhající Uh. Brod dokázal porazit Bzenec 4:2 (více o zápasu zde).