Porážka Mutěnic a Ratíškovic, výhry Milotic, Rohatce a Šardic

V krajských soutěžích se v sobotu hrály čtyři zápasy se zástupci hodonínského okresu. Velkou pozornost poutalo derby mezi Ratíškovicemi a Miloticemi.

Krajský přebor

Tatran Rousínov – FK Mutěnice 4:1 (2:1)

Branky: 13´+75´ Lička, 21´ Ševčík, 90´ Hartl – 33´ Holešinský. Diváci: 150

Mutěnicím utkání v Rousínově vůbec nevyšlo a po dvaceti minutách prohrávaly o dva góly, když se prosadili Lička a Ševčík. Hostům se podařilo do přestávky snížit, ale více už toho nestihli.

Čtvrthodiny před koncem přidal svůj druhý gól v zápase Lička a výsledek zpečetil v poslední minutě Hartl. Vinaři i přes porážku drží dál druhé místo v tabulce KP.

1.A třída, sk. B

Baník Ratíškovice – FK Milotice 0:1 (0:0)

Branka: 88´ Kundrata Radek. Diváci: 369

Na hody přijely do Ratíškovic sousední Milotice. Výborná návštěva viděla vyrovnané derby a na gól si diváci museli počkat až do závěrečných minut.

O osudu zápasu rozhodl dvě minuty před koncem Radek Kundrata a zajistil Miloticím čtvrtou výhru v sezóně. Baník i přes první porážku zůstal na druhém místě.SK Rakvice – Slavoj Rohatec 1:3 (0:1)

Branky: 63´ Kubiš – 17´ Herzán, 66´ (PK) Vanda, 76´ Šimánek. ČK: 66´ Kadrnka, 70´ Peš, 75´ Valenta (vš. Rakvice). Diváci: 100

Hosté udeřili v Rakvicích už v 17.minutě Herzánem a dlouho drželi hubený náskok. Po přestávce se domácím podařilo srovnat, ale v dalších minutách se nechali zbytečně vylučovat a o body přišli.

Vyloučení Kadrnky potrestal z penalty Vanda. Předčasně do sprch museli také Peš s Valentou, přesilovku o tři hráče pak využil Šimánek ke vstřelení třetí branky Rohatce.

Slavoj se díky vítězství posunul na třetí místo, Rakvice drží osmé místo.

1.B třída, sk. C

Baník Šardice – SK Uhřice 1:0 (0:0)

Branka: 62´ Vacula. Diváci: 138

Zápas dvou sousedů v tabulce nabídl vyrovnanou partii, kterou nakonec rozhodla jedna povedená trefa. Autorem vítězného gólu byl po hodině hry Vacula.

Šardice se pátou výhrou v sezóně dostaly na šesté místo, Uhřicím patří devátá pozice.

Mohlo by se vám líbit...