Hodonín poprvé ztratil, remizoval ve Slavičíně

Dnes, v neděli 23.10. čekalo hráče Hodonína další utkání v MSD-D, od 10:15 hráli na hřišti Slavičína. Úkol pro svěřence trenéra Komňackého byl jasný, prodloužení vítězné série na 13 utkání.

MSD-D – 12. kolo

FC TVD Slavičín – FK Hodonín 0:0 (0:0)                                                                              Bez branek Rozhodčí: Mička Adam – Šula Petr, Niederle Zdeněk Delegát: Bábiček Josef ŽK: Lukaštík, Matůš – Červinek, Šturma Diváci: 310

Slavičín: Jelínek – Matůš, Elšík, P. Švach, Goňa, Kříž, Mezírka, Lukaštík, T. Švach, Školník, Horáček (79´Kalous)

Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka, Paděra (87´Mareš) , Bartoš, Šturma, Červinek, Holešinský, Fojtík, Masaryk (90´Dovhanyuk), Polách (64´Hesek)

Ve 20. minutě praporek pomezního rozhodčího zmařil pro ofsajdové postavení gólovou příležitost domácích. O minutu později byl opět v hlavní roli pomezní rozhodčí, po akci Petra Švacha, který přihrával pod sebe na zakončujícího Pavla Kříže. K nelibosti domácích příznivců byl pískán ofsajd již prvního jmenovaného.

Krušné chvíle rozhodčího Mičky pokračovaly i nadále, když se snažil proti dvojici obránců prosadit opět Švach, jenže byl podle sudího zastaven nedovoleně a domácí měli výhodu volného přímého kopu, nelibost domácích hráčů a příznivců byla tentokráte po nepotrestání faulujícího hráče žlutou kartou.

Ve 28. minutě zahrozili hosté po volném přímém kopu Polácha, domácí však dokázali odvrátit na roh. Po půl hodině hry to byl hostující Masaryk, jenž využil zaváhání obrany, ovšem proti jeho zakončení byl brankář Jelínek.

Po 40 minutách proskákal přímý kop domácích malým vápnem Hodonína, nikdo z domácích hráčů však nedokázal míč usměrnit za záda brankáře Petráše. První polovina hrající se na náročném terénu tedy branku nenabídla.

T-shock

V úvodu druhé půle střílel Bartoš, jeho pokus dokázal domácí brankář vyrazit a následné nebezpečí vyřešila domácí obrana. V 58. minutě vyslal po průniku přízemní střelu Konečný, domácí brankář neměl velké problémy ani tentokrát. Díky rychlé rozehrávce domácích se dostal Horáček k zakončení, které nadělalo problémy hostujícímu brankáři.

Komplikace pro Hodonín přišla v 64. minutě, kdy byl nucen po zranění odstoupit jeden z nejzkušenějších hráčů, Tomáš Polách byl nahrazen Josefem Heskem. O minutu později se domácí dožadovali penalty pro údajnou ruku jednoho z bránících hráčů, rozhodčí však zůstal i k nelibosti příznivců v klidu.

V 73. minutě se dostal k zakončí opět hostující Bartoš, jeho pokus však zkrotil domácí Jelínek do svých rukavic. Domácí se i nadále snažili o změnu skóre, 10 minut před koncem nastoupil Vojtěch Kalous a vystřídal Horáčka, po pár minutách se dostal díky skvělému průniku k zakončení, střela však trefila jen hostující obránce.

Pavel Kříž se v 85. ocitnul sám na malém vápně, centr z levé strany však hlavou nedokázal usměrnit mezi 3 tyče, hostující obránci se však po sobě jen vyčítavě dívali. Slavičín mohl rozhodnout v 90. minutě, kdy se po centru dostali domácí hráči ke střele z malého vápna, ta skončila však jen na tyči.

Další šance domácích mohla přijít již v nastaveném čase hostující Mareš fauloval v těsné blízkosti pokutového území, Petr Švach však jen přestřelil a touto střelou skončilo utkání. Hodonín tak poprvé v letošním ročníku ztratil body, odčinit to může již následující kolo, když v sobotu od 14:00 hostí druhé Rosice.