Představujeme kluby: TJ Družba Bukovany

Pokračujeme v rychlém sledu dále v našem seriálu. Nyní na řadu přichází sedmý tým průběžné tabulky Okresního přeboru – TJ Družba Bukovany.

HISTORIE KLUBU

Fotbalový oddíl TJ Družba byl založen v roce 1941 pod názvem SK Bukovany. První hřiště bylo vybudováno v Tihelni. V roce 1948 dochází ke sloučení TJ Sokol a TJ Orel, sportovní klub čítal 23 činných členů, 12 dorostenců a 63 přispívajících. Protože hřiště v Tihelni bylo malé a v době žní se zde  mlátilo  obilí, začalo  se  uvažovat  o  výstavbě  nového.

S  výstavbou  se  začalo  v  roce 1951  v  lokalitě u hřbitova. V roce 1969 se patronem oddílu kopané stalo JZD Družba Bukovany  a tento název je používán dodnes. V roce 1971  začala  výstavba  nových  kabin,  po jejich dokončení přišlo na řadu oplocení celého areálu,  výstavba  sítí  za  brankami, vybudování  příjezdové   cesty   a  úprava  hrací  plochy.  V roce 1979 postoupilo I. mužstvo do I.B třídy a setrvalo v ní tři roky.

V současné době hraje okresní  přebor. Kromě  družstva mužů bylo aktivní i družstvo dorostenců, žáků a žen. TJ Družba Bukovany pořádá tradiční košt pomazánek, tradiční zabijačku na fašaňk, pálení čarodějnic, uliční fotbalový turnaj  a spolupracuje s místními spolky a s obcí při zajišťování  společenského dění. Podílí se na hodech, plesech a organizaci stavění  máje  na  Slováckém  roku  v  Kyjově. V současné době má TJ Družba Bukovany 70 členů a jeho předsedou je Libor Horňák.

Foto: facebook Družba Bukovany

Zdroj: obecbukovany.cz, facebook Družba Bukovany

Mohlo by se vám líbit...