Skvěle chytající Petráš pomohl k výhře Hodonína v Kroměříži

Hodonín dneska čekalo večerní utkání na hřišti druhého celku 3. ligy z Kroměříže.

Fortuna MSFL – 8. kolo

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Hodonín 1:3 (0:2)
Branky: 28´ +89´ Polách, 39´ Dovhanyuk – 70´ Silný  Rozhodčí: Hájek – Kolář, Galář Delegát: Beneš ŽK: Matoušek, Silný – Polách, Holešinský, Vinkler, Dekleva, Petráš Diváci: 159

Kroměříž: Kofroň – Hloch, Cupák (68´ Budín), Neubert (46´ Blanař), Okleštěk, Silný, Matoušek, Kovář, Krhut, Zavadil (46´ Elšík), Jeleček

Hodonín: Petráš – Komara, Mareš (70´ Hesek), Čurgali, Vinkler, Dovhanyuk (85´ Žák), Šturma, Dekleva, Holešinský, Polách, Sasín (77´ Fojtík)

Domácí vstupovali do zápasu v roli favorita, ovšem Hodonín byl nabuzen z výborného výkonu v základní hrací době proti Liberci. Otázkou však byla kondice hostů, kteří toho měli lidově “plné zuby” v rámci středečního prodloužení.

Skóre zápasu otevřel ve 28. minutě kapitán Hodonína Polách.

Velkou šanci měl ve 33. minutě Okleštěk, který se uvolnil na vápně Hodonína. Jeho střelu však skvěle vytěsnil brankář Petráš, který taktéž výraznou mírou přispěl k vyrovnanému duelu s Libercem v MOL Cupu.

“Nedáš, dostaneš” se po další domácí šanci ukázalo jako pravidlo, neboť do ideální pozice se dostal dvacetiletý útočník Dovhanyuk, který tak zvýšil náskok Hodonína na 2:0.

V závěru poločasu si v další šanci vylámal zuby Okleštěk na Petrášovi, Hodonín tak měl za sebou skvělý poločas. V jehož posledních minutách ještě musel rozhodčí Hájek vytahoval žluté karty po potyčce hráčů u vápna domácích.

Největší hrozbou domácích byl nadále Tomáš Okleštěk, ovšem i proti jeho pokusu ze 62. minuty se vyznamenal Petráš. Další příležitost domácího borce po volném přímém kopu znovu zmařil zákrok brankáře Hodonína.

Rychlé přenesení hry od vlastní branky zapříničilo šanci domácích, kterou úspěšně zakončil v 70. minutě Silný a snížil hodonínský náskok.

V 89. minutě napřáhnul ke skvělé střele Marián Tomáš, jeho střelu však vytěsnil skvěle chytající Petráš. A fotbalové “nedáš, dostaneš” trestalo domácí opět. Z okamžitého protiútoku dostal totiž Tomáš Polách míč naservírovaný před odkrytou bránu a neomylně zajistil Hodonínu výhru.