Třetiligový Hodonín porazil favorizovaný Vyškov

Úspěšnou jarní premiéru mají za sebou v MSFL fotbalisté Hodonína. Na domácím stadionu si vyšlápli na favorizovaný Vyškov a zvítězili hladce 4:1.

MSFL – 18.kolo

FK Hodonín – MFK Vyškov 4:1 (1:0)
Branky: 36´+53´ Dovhanyuk, 50´+75´ Hesek – 77´ Přerovský. Rozhodčí: Popelák – Gasnárek, Hanáková. ŽK: Fojtík, Cvijović – Přerovský, Lahodný, Kuncl, Tijani. ČK: 69´ Lahodný (Vyškov). Diváci: 250

Hodonín: Lupač – Cvijović, Hesek, Dekleva, Novotný, Opina (76´ Sasín), Paděra, Křivánek, Fojtík (89´ Suchý) – Šturma, Dovhanyuk (86´ Vinkler)

Vyškov:  Sova – Jeřábek, Toure, Tijani, Odehnal (57´ Božović), Kuncl, Matocha, Lahodný, Němeček (18´ Zoue, 79´ Novotný), Kone, Přerovský

Hodonínu to letos na Vyškov příliš nejde. Se soupeřem se utkal dvakrát a inkasoval vždy sedm branek. První jarní zápas byl ale o něčem jiném.

Nový kouč Tomáš Polách připravil mužstvo velmi dobře a hráči se mu odvděčili pohlednou hrou a hladkým vítězstvím.

Úvodní branku vstřelil ve 36.minutě Dovhanyuk, který hlavičkou poslal Hodonín do vedení – 1:0. Náskok si domácí fotbalisté dokázali udržet až do přestávky.

Také do druhé půle vstoupili aktivněji hodonínští. Odměnou jim byl druhý gól z kopačky Heska, ten v 50. minutě proměnil pokutový kop – 2:0.

O chvíli později se podruhé v zápase a opět hlavičkou prosadil Dovhanyuk a bylo prakticky po zápase – 3:0. V 69. minutě následovala červená karta pro hostujícího Lahodného, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Druhé napomenutí během utkání, 1.ŽK – NCH – zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře úmyslným hraním míče rukou. 2.ŽK – NCH – zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře držením soupeře za dres

Čtvrthodiny před koncem přišla na řadu druhá penalty a znovu úspěšný pokus Heska – 4:0. Čestného gólu se dočkal také Vyškov, který za další dvě minuty Přerovským snížil.

Více už toho diváci neviděli a Hodonín tak vybojoval potřebné tři body do tabulky MSFL.

Tomáš Polách (Hodonín): Ve výhru jsem začal věřit až ve třiadevadesáté minutě. Dneska jsme se se soupeřem popasovali dobře. Celou přípravu jsme se připravovali na ligové zápasy a jsem velice rád, že se mužstvu po kolektivním výkonu podařilo Vyškov zdolat. Jediné, co mě mrzí, je gól na 4:1.

Jan Trousil (Vyškov): Jsem z výkonu hráčů zklamaný. Vůbec se nesoustředili na hru, ale spíše na projevy směrem k rozhodčímu. Takto se to hrát nedá. Domácí byli fotbalově agresivní a ve druhém poločase nás zmáčkli,

Zdroj video: youtube.com (FK Hodonín)